Partnerzy portalu

27 radomskich gmin dostanie fundusze na inwestycje wodno-kanalizacyjne

  • PAP
  • Opublikowano: 15 listopada 2012 - 17:45 | Zaktualizowano: 15 listopada 2012 - 17:46
Ponad 52,2 mln zł unijnego dofinansowania otrzymają gminy w regionie radomskim na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. W czwartek w Radomiu podpisano umowy w tej sprawie.
Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, dzięki unijnemu wsparciu zrealizowanych zostanie 27 inwestycji na terenie powiatów: lipskiego, kozienickiego, białobrzeskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego oraz zwoleńskiego. Dofinansowanie przyznano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Umowy z wójtami oraz burmistrzami 27 gmin regionu radomskiego podpisała w czwartek w Radomiu członek zarządu woj. mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Na ogłoszony przez urząd marszałkowski konkurs gminy złożyły 216 wniosków o przyznanie pomocy. Ostatecznie zakwalifikowano 187 projektów.

O wsparcie mogły ubiegać się gminy, jednoosobowe spółki gminne oraz gminne zakłady budżetowe. Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a maksymalna pomoc na realizację projektów w ramach działania dla jednej gminy nie mogła wynieść więcej niż 4 mln zł.

Maksymalne dofinansowanie otrzymały: gmina Jedlnia Letnisko, która za prawie 7,8 mln zł rozbuduje miejscową oczyszczalnię ścieków oraz gmina Gielniów, która na budowę kanalizacji i wodociągu wyda ponad 12,7 mln zł.

Z danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wynika, że Polsce jest ok. 273 tys. km sieci wodociągowej, z czego 40 tys. km na Mazowszu, a także 107 tys. km sieci kanalizacyjnej, z czego 10 tys. w województwie mazowieckim.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!