Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

53 mln zł na inwestycje proekologiczne

Marszałek woj. kujawsko-pomorskiego oraz wójtowie i burmistrzowie powiatów aleksandrowskiego i włocławskiego podpisali dokument w sprawie inwestycji rekompensujących straty wywołane budową A1.

Chodzi nie tylko o oczywiste kwestie ekologiczne, ale także o lokalne problemy ze skomunikowaniem organizmów terytorialnych przeciętych przez trasę.

Samorządowe władze regionu stworzyły mechanizm który częściowo rekompensuje tego typu straty. To – obejmujący proekologiczne przedsięwzięcia – program inwestycyjny finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, budżet województwa i budżety beneficjentów. Do programu przystąpiły gminy: Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Waganiec, Lubanie, gmina Włocławek, Brześć Kujawski, Kowal, Lubień Kujawski i Choceń.

Dla mieszkańców miast i wsi w wymienionych gminach program oznacza budowę, rozbudowę i modernizację sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków, termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, rekultywację składowisk odpadów i zbiorników wodnych oraz zakup sprzętu do konserwacji sieci wodno-kanalizacyjnych.

Podpisany dokument uzgadnia realizację 45 takich przedsięwzięć o łącznej wartości blisko 53 mln zł.

Gminy zobowiązały się, że do 31 października złożą w urzędzie marszałkowskim dokumenty z opisem zadań inwestycyjnych oraz dokumenty potwierdzające zabezpieczenie na ich realizację wkładów własnych.

Zestawienie inwestycji w dziale multimedia.

DO POBRANIA
Zestawienie inwestycji
Zestawienie inwestycji
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!