Partnerzy portalu

Afera śmieciowa. Rafał Trzaskowski też odpowiedzialny? "Brak nadzoru"

  • PAP/PW
  • 27 marca 2023 - 09:40 | Aktualizacja: 27 marca 2023 - 09:53
- Jestem zaskoczony działaniami Rafała Trzaskowskiego. To w jego kompetencjach leży zagospodarowanie odpadów. Brak nadzoru również jest przyczynkiem do pociągnięcia do odpowiedzialności najwyższych urzędników w Warszawie - mówi wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.

W rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Jacek Ozdoba był pytany o kolejne informacje na temat tzw. afery śmieciowej w Warszawie.

"Jeżeli sąd zgodzi się z prokuraturą i będzie wyrok skazujący, to pozostaje odpowiedź na pytanie, kto jest capo di tutti capi. Mamy do czynienia z kilkoma czynnikami. Po pierwsze, stworzono odpowiednie warunki do takiego zarządzania gospodarką śmieciową w Warszawie. Mamy byłego ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej Włodzimierza K. Mamy jego zastępcę Rafała B. Mamy zebrany materiał dowodowy i działania CBA. Wszystko to potwierdziło się w sądzie. Areszt tymczasowy zastosowany, patrząc na funkcjonującą doktrynę Neumanna w polskim sądownictwie, jest utrzymany. Sąd potwierdził, że zebrany materiał dowodowy jest mocny i istnieje obawa matactwa. Kolejny wątek jest zastanawiający" - mówił wiceminister.

Minister zaskoczony działaniami prezydenta Trzaskowskiego

Wiceminister klimatu i środowiska wyraził przy tym zaskoczenie działaniami prezydenta stolicy.

"To w jego kompetencjach leży zagospodarowanie odpadów. Nawet gdy ktoś działa z upoważnienia i będzie potwierdzone, że te nieprawidłowości były wynikiem przestępstw, to brak nadzoru również jest przyczynkiem do pociągnięcia do odpowiedzialności najwyższych urzędników w mieście stołecznym Warszawa. Rafał Trzaskowski się nie odnosi do tej sprawy w jakiś wyjątkowy sposób. Nie organizuje specjalnej konferencji. Ma czas na wszystko, w tym np. na wyjazdy zagraniczne niezwiązane z jego kompetencjami, a miastem nie jest - jak widać - zbyt zainteresowany" - powiedział.

"Mam déjà vu. Czeka nas konferencja jak za czasów Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Na pytanie, czy możliwe jest, że Rafał Trzaskowski nie wiedział, odparł, że "ma déjà vu".

"Jeżeli wszystko się potwierdzi, to czeka nas konferencja jak za czasów Hanny Gronkiewicz-Waltz, z której wynikało, że w ratuszu i poza ratuszem działała zorganizowana grupa przestępcza. Na dzisiaj jednak nie jestem w stanie tego stwierdzić. Mogę powiedzieć jedno. Jeżeli Rafał Trzaskowski wiedział, to mamy zjawisko korupcji i bardzo poważne wątpliwości co do jego osoby, ale jeśli nie wiedział, a ten proceder trwał, to pojawia się pytanie, po co jest prezydentem, skoro nie interesuje się przetargami o wartości 3 mld zł. Takie lekceważenie jest czymś niedopuszczalnym. W kompetencjach miasta jest gospodarka odpadowa i tym obszarem Trzaskowski powinien być zainteresowany".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!