Partnerzy portalu

Artur Pielech: Z dwustu planowanych spalarni powstanie pewnie kilkanaście

  • pt
  • 8 września 2020 - 06:00
Finanse zweryfikują ten rynek – mówi szef FBSerwis Artur Pielech pytany o uwolnienie rynku budowy spalarni odpadów. -  To są ogromne pieniądze i skomplikowane procedury dotyczące uzyskania pozwoleń środowiskowych, pozwoleń na budowę i na końcu pozwoleń zintegrowanych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Spytamy o to, czy uwolnienie rynku spalarni odpadów (a tak chyba należy czytać ostatnie deklaracje wiceministra Jacka Ozdoby) to dobry pomysł. prezes FBSerwis Artur Pielech mówi: - Jestem absolutnie za. Uważam, że nie ma sensu reglamentować tego rynku. I tak z dwustu pomysłów, o których się mówi, że zakiełkowały w różnych głowach, czy samorządowych, czy prywatnych, zostanie kilkanaście.

Zdaniem Artura Pielecha to finanse zweryfikują rynek: - To są ogromne pieniądze na każdy z tych projektów, choć mówi się i o mniejszych, tak w granicach stu milionów, to jednak wciąż ogromna bariera, jeśli doliczyć skomplikowane procedury dotyczące uzyskania pozwoleń środowiskowych, pozwoleń na budowę i na końcu pozwoleń zintegrowanych.

Zdaniem szefa FBSerwis te „obiektywne trudności” zweryfikują liczbę instalacji, które powstaną.

- Nie ma sensu tego jeszcze utrudniać, mówiąc, że na poziomie ministerstwa powstanie jakaś lista na podstawie nie do końca możliwych do zdefiniowana kryteriów – dodaje nasz rozmówca. Więcej w materiale wideo powstałym podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

KOMENTARZE1

  • Bogdan Sedler 2020-09-08 11:26:07
    W USA nie zbudowano nowej spalarni, tylko zmodyfikowano jedną na Florydzie.Polecam art. Red. Adama Sochy po konferencji w Olsztynie w maju 2019 - portal DEBATA oraz opinię Dr Bruce Welt, Prof. Univ. of Florida (" Wobec fiaska dotychczasowych metod kolekcji i utylizacji odpadów pozostaj...e tylko gazyfikacja plazmowa, pozostawiająca 2-3 % szkliwa i znikomą emisyjność do atmosfery").Dr inż. Bogdan Sedler Pr Eng  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!