Autobusy medyczne zjechały z ulic. Wysokie koszty i małe zainteresowanie

Specjalna linia MED w Jaworznie funkcjonowała tylko przez dwa miesiące (Fot. jaworzno.pl/Maciej Kowal/PKM Jaworzno)
Niektóre samorządy ze względów bezpieczeństwa zdecydowały się wiosną uruchomić specjalne linie autobusowe dla personelu medycznego – dowożące go do szpitali i odwożące do miejsc zamieszkania. Mimo że końca pandemii koronawirusa nie widać, podjęły już decyzje o ich zawieszeniu, choć niektóre samorządy zgłaszają gotowość przywrócenia usługi, gdyby zaistniała taka konieczność.
- Celem uruchomienia linii było odseparowanie pracowników służby zdrowia od innych mieszkańców i tym samym ograniczenie możliwości zakażenia. - Chcemy, aby tak długo, jak to możliwe, zachowywali dobre zdrowie i służyli wiedzą pacjentom – zwracał uwagę prezes gorzowskiego szpitala, który wnioskował o specjalne autobusy.
- Właśnie Gorzów był prekursorem w tym zakresie, następnie w jego ślady poszły m.in. Kraków i Jaworzno. W tym ostatnim mieście personel medyczny musiał jednak normalnie płacić za bilety. W żadnym z tych miast oferta specjalna nie utrzymała się jednak dłużej niż trzy miesiące.
- Organizatorzy transportu publicznego tłumaczą, że albo zainteresowanie osłabło, albo dalsze finansowanie linii w sytuacji luzowania obostrzeń – tym bardziej przy drastycznym spadku zysków z biletów – stało się bezzasadne.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE1
-
Prezes
2020-09-23 09:01:27
Działając w dobie wirusa COVID –19 chcielibyśmy zaprezentować skuteczne rozwiązanie m.in. dla: • jednostek i instytucje administracji państwowej • placówek oświatowych, • ośrodków medycznych, • biur i urzędów, • domów Seniora, klubów Seniora w celu zwiększenia higieny w przestrzeni publicz... rozwiń