Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Autobusy za drogie dla Krakowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie unieważniło przetarg na dostawę 15 autobusów typu midi, który został ogłoszony w listopadzie ubiegłego roku. Jak informuje przewoźnik cena, na jaką opiewała najkorzystniejsza oferta, okazała się zbyt wysoka.

W przetargu do MPK wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła firma Solaris Bus and Coach, która wyceniła dostawy autobusów na kwotę 12.825.050 zł netto. Drugą ofertę przysłało konsorcjum firm, których liderem był Ursus z kwotą 11.347.550 zł netto.

Krakowskie MPK oszacowało wartość zamówienia bez VAT na 12.750.000 zł. W kwocie tej mieściła się oferta Ursusa. Nie została ona jednak zaakceptowana. Jako najkorzystniejsza została uznana oferta Solarisa, ale przekraczała ona miejski budżet.

W tym przetargu kryterium wyboru najlepszej oferty nie była tylko cena, gdyż stanowiła ona 80 proc. udziału w ocenie oferty. Pozostałe 20 proc. miały kryteria techniczne.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!