Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Będą dodatkowe pociągi do Czech

  • PAP
  • 27 kwietnia 2012 - 07:03
Czeskie koleje państwowe CzD i polska spółka kolejowa PKP Intercity podpisały w czwartek w Pradze memorandum o szerszej współpracy. Obie strony wyraziły wolę stworzenia lepszej oferty, w tym wspólnych promocji, a także sposobu informowania o swych usługach.
Jak poinformował rzecznik CzD, w związku z memorandum powstanie grupa robocza, która będzie przygotowywać i koordynować wspólne projekty.

Obecnie między Czechami a Polską kursuje pięć stałych pociągów: trzy dzienne i dwa nocne. W latach 2012-2013 obie spółki planują wprowadzenie dwóch nowych połączeń dziennych.

CzD przypominają, że w ostatnich 20 latach obu spółkom udało się wyraźnie skrócić czas podróży między stolicami Czech i Polski. W 1992 roku podróż nocnym pociągiem Silesia między Pragą a Warszawą trwała ponad 10 godz., obecnie połączenie Eurocity Praha pokonuje tę odległość o blisko dwie godziny krócej.

Dalsze skrócenie czasu podróży zależy od modernizacji infrastruktury kolejowej w obu krajach. Według CzD po modernizacji na wybranych odcinkach pociągi międzynarodowe mogłyby jeździć nawet z prędkością 200 km/h.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!