Partner portalu

Bełchatów i Zduńska Wola z dofinansowaniem do zakup elektrycznych autobusów

Ponad 7 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego trafi do przewoźników miejskich w Bełchatowie i Zduńskiej Woli na zakup elektrycznych autobusów.

Jak poinformowały służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, dzięki pozyskaniu unijnych pieniędzy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli będzie mogło kupić dwa elektryczne autobusy. Wartość tej inwestycji to prawie 6,3 mln zł. Dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi blisko 4,35 mln zł.

Z kolei Bełchatów uzupełni swój tabor o jeden autobus elektryczny. Koszt jego zakupu to ponad 3,8 mln zł. Przyznana dotacja - również z EFRR - sięgnęła blisko 2,68 mln zł.

"W obu miastach zakup przyjaznych środowisku, ekologicznych autobusów pozwoli ograniczyć emisję spalin do atmosfery, a tym samym przełoży się na poprawę jakości powietrza oraz stanu środowiska naturalnego w regionie" - uzasadniono.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!