Partnerzy portalu

Bielski MZK chce kupić cztery autobusy przegubowe

Jedna oferta wpłynęła na przetarg ogłoszony przez bielski Miejski Zakład Komunikacyjny. Komunalny przewoźnik chce uzupełnić tabor o cztery autobusy przegubowe. Złożona w terminie propozycja firmy Solaris Bus&Coach przekracza limit przewoźnika - podało MZK.

Z informacji po otwarciu ofert wynika, że jedyna złożona oferta opiewa na 6,6 mln zł netto. MZK podało, że skłonne jest przeznaczyć na zakup czterech przegubowców 6 mln zł netto.

Prezes MZK Hubert Maślanka przy ogłoszeniu przetargu mówił, że planowany zakup przegubowców jest odpowiedzią na zapotrzebowanie. - Zdarzało się, że w okresie wakacyjnym kursujące pojazdy były przepełnione. Obecnie dysponujemy 20 autobusami przegubowymi. Chcemy zwiększyć udział tych pojazdów we flocie - mówił.

Czytaj też: W Rzeszowie debata Polski Ład "Rodzina i dom w centrum życia"

Rzecznik przewoźnika Agnieszka Dąbrowska przypomniała zarazem, że 13 maja firma podpisała z Solarisem umowę na dostawę pięciu nowych autobusów niskopodłogowych i niskoemisyjnych Urbino IV. Dotrą do miasta w październiku. Będą to autobusy 12-m. Mogą pomieścić 85 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Koszt brutto transakcji to 7,995 mln zł.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej jest spółką komunalną, która wykonuje zadania w zakresie lokalnego publicznego transportu zbiorowego. Jest największym przewoźnikiem w okolicy. Flota liczy ponad 130 autobusów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!