Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Budowa kanalizacji w Zalasewie i Garbach

Mieszkańcy ulic Tuleckiej w Garbach i Kórnickiej w Zalasewie powinni przygotować się na komunikacyjne zmiany.
Nowa organizacja ruchu związana jest m.in. z wymianą kanalizacji, którą zajmuje się Związek Międzygminny Puszcza Zielonka.

Prace budowlane potrwają do końca czerwca, a odbywają się w ramach realizowanego od kilku lat projektu, którego celem jest wyposażenie aglomeracji Poznania (zabierz głos/oceń prezydenta) i Murowanej Gośliny w system kanalizacyjny w ramach Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych.

Już teraz na odcinku ulicy Kórnickiej łączącym Swarzędz i Zalasewo (od ulicy Mokrej do Granicznej) wprowadzono zmianę organizacji ruchu, spowodowaną pracami ulicznymi. Kierowcy jadący ze Swarzędza w kierunku Zalasewa ulicą Kórnicką muszą uważać na nieczynny prawy pas ruchu, z którego zdjęto nawierzchnię. Zalecamy zatem korzystanie z objazdu ulicą Planetarną, którą pojedzie również autobus S4 (będzie zatrzymywać się przy ulicach Transportowej, Glebowej, Mokrej i przy Gimnazjum w Zalasewie, a także na przystankach przy ulicy Granicznej.

Dodatkowo w ciągu dwóch tygodni na ulicy Kórnickiej w Zalasewie i Tuleckiej w Garbach rozpocznie się budowa sieci kanalizacji z przyłączami, przeprowadzana przez Miasto i Gminę Swarzędz. Prace będą prowadzone do końca września tego roku.

Jak informuje Milena Klupś, koordynator Biura Zamówień Publicznych Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, miasto zamierzało początkowo przeznaczyć na tę inwestycję 2.700.000 zł. Po otwarciu ofert podczas rozstrzygania przetargu okazało się jednak, że żadna z nich nie mieści się w planowanej przez miasto kwocie. Burmistrz Anna Tomicka skierowała zatem do Rady Gminy wniosek o uchwalenie nadprogramowych środków wskutek czego zwiększono kwotę do 3.400.000 zł.

Inwestycja realizowana jest w tym roku, ponieważ Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje w najbliższym czasie położenie na tych odcinkach ulic nowej nawierzchni. W tej chwili urząd miasta czeka jeszcze na przedstawienie decyzji zezwalającej na zajęcie pasa ruchu. Opracowywana jest także dokumentacja projektowa budowy kolejnych fragmentów sieci kanalizacji sanitarnej na dalszym odcinku w Garbach, a także w Kruszewni i Rabowicach.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!