Ceny gazu na rynkach spadły, ale rachunki nie. Miasta chcą rewaloryzacji kontraktów

- Musieliśmy podpisać umowy na dostawy gazu po cenach 700-900, a nawet więcej złotych za MWh - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi (fot. UMP)
Przedstawiciele największych polskich miast apelują do spółek Skarbu Państwa o pilne wdrożenie rewaloryzacji zawartych ze stroną miejską kontraktów na kompleksową dostawę gazu ziemnego na rok 2023.
- Ceny gazu są jednym z palących wyzwań, z jakimi mierzą się samorządy w 2023 r. Wszystko przez wysokie kontrakty zawarte w ubiegłym roku.
- Tymczasem ceny na rynkach gazu spadły i PGNiG zadecydowało o podjęciu rozwiązań, które zamrażają ceny gazu dla przedsiębiorców.
- Prezydenci miast postulują, by taką ochroną objąć wszystkie podmioty, które są we władaniu jednostek samorządu terytorialnego.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE3
-
Teść
2023-05-21 15:59:08
Do Przem: przez Putina ceny wzrosły nieznacznie, to PiS zafundował nam wysokie ceny idiotyczną polityką
-
Przem
2023-03-23 10:33:42
Jasne, że się domagają niższych cen. Ale skoro swego czasu płacili poniżej cen rynkowych - kiedy te z dnia na dzień szybowały ku górze to teraz firmy gazownicze muszą sobie to jakoś wyrównać. A to może trochę potrwać tym bardziej, że okres putinowskiej spekulacji gazem trwał półtora roku. Za rok z p... rozwiń
-
Zlin
2023-03-23 06:43:39
To jest biznes, ktoś musi na tym dobrze zarobić. A klient niech płaci i nie marudzi, bo może być gorzej.