Partner portalu

Ceny wody i ścieków. Kto płaci najwięcej w Polsce?

W marcu 2021 roku zaczyna się kolejny, trzyletni okres taryfowy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne rozpoczynają składanie wniosków z propozycjami wysokości opłat do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Drugi raz od czasu, gdy w 2018 roku zmieniło się prawo i taryf nie zatwierdzają już rady gmin, lecz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Jak dziś kształtują się te ceny? Kto płaci najwięcej, a kto najmniej za wodę i ścieki?
  • W 2021 roku zostanie złożonych około dwa tysiące wniosków o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Ok. 500 złożyło je w 2020 roku m.in. w związku ze wzrostem cen energii.
  • Najniższe ceny za wodę i ścieki są w województwie lubelskim, a dużych miast w Białymstoku. Najwięcej średnio płacą mieszkańcy województwa dolnośląskiego, a także śląskich miast.
  • Dostawa wody z odbiorem ścieków to najdroższa usługa komunalna dla rodzin w Polsce. Te wydatki stanowią średnio 43,21 proc. rocznych wydatków na usługi komunalne.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

  • radny bezradny 2021-03-31 11:02:47
    Czyli radni krążą nocami wokół im niedostępnej od trzech lat procedury ?
  • Pozytywna 2021-03-09 22:01:27
    Rady Miast zachowują się jak złodzieje

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!