Partnerzy portalu

Dodatkowe miliony na gospodarkę wodno-ściekową

  • AW
  • 20 stycznia 2012 - 16:38
Dodatkowe 360 mln euro na projekty wodno-ściekowe dla Polski. Kto ma szanse? O dofinansowanie będą mogły ubiegać się gminy, ich związki oraz podmioty realizujące zadania własne gminy w zakresie świadczenia usług wodno-ściekowych.

Ministerstwo środowiska zatwierdziło zaktualizowaną, rozszerzoną o 15 projektów, listę rankingową w ramach VI konkursu Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) dla działania 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM (Równoważnej Liczby Mieszkańców). Łączna kwota dofinansowania dla tych piętnastu projektów wynosi prawie 400 mln zł. Obecnie na liście rankingowej dla VI konkursu znajduje się 56 projektów, na łączną kwotę dofinansowania ponad 2 mld zł. Ogólnie na projekty wodno-ściekowe zostało podpisanych już niemal 200 umów o całkowitej wartości dofinansowania z funduszy unijnych w wysokości 11,4 mld zł.

Jak podaje ministerstwo środowiska, dodatkowe środki pozwolą finansować również nowe inwestycje. Już w pierwszym kwartale tego roku Ministerstwo Środowiska ogłosi nabór wniosków o dofinansowanie projektów w zakresie budowy i modernizacji systemów kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków komunalnych. Do rozdysponowania na ten cel jest ok. 600 mln zł. O dofinansowanie będą mogły ubiegać się gminy, ich związki oraz podmioty realizujące zadania własne gminy w zakresie świadczenia usług wodno-ściekowych.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!