Partnerzy portalu

Dodatkowe pociągi Polregio na Podkarpaciu. Pojedziemy do Sandomierza i na Słowację

Na Podkarpaciu w wakacje uruchomione będą dodatkowe pociągi Polregio. Kursować będą z Rzeszowa do m.in. Sandomierza oraz słowackiej miejscowości Medzilaborce – poinformował Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pierwszy wakacyjny kurs zostanie uruchomiony już w najbliższą sobotę (23 czerwca). Pociąg z Rzeszowa do Zamościa kursować będzie do końca wakacji w soboty i niedziele. "Malownicza trasa przebiega przez kilka obszarów przyrody chronionej oraz przecina liczne szlaki rowerowe, w tym najdłuższy w Polsce - Green Velo. Dlatego to połączenie powinno być szczególnie interesujące dla miłośników turystyki rowerowej" - dodał Prawelski.

Pociągi, które będą obsługiwać to połączenie są wyposażone w specjalne stojaki rowerowe, co ułatwi bezpieczny przewóz jednośladu. Koszt biletu w obie strony to 39 zł. Z Rzeszowa pociąg odjedzie o godz. 7, przyjedzie do Zamościa o godz. 11:53; w drogę powrotną wyruszy o godz. 16:52, a w stolicy Podkarpacia ma być o godz. 21:35.

Natomiast od 30 czerwca do końca sierpnia, także w soboty i niedziele będzie kursował wakacyjny pociąg do Sandomierza.

Czytaj też: Przewozy Regionalne wstały z kolan. Zarabiają, inwestują, dają podwyżki

Jak zaznaczył Prawelski, podróżnych zachęcą na pewno krótki czas jazdy i komfort podróży. "Nie bez znaczenia będzie także niska cena biletów - według +Taryfy podkarpackiej+ wyniesie w jedną stronę 12,1 zł" - dodał.

Z Rzeszowa pociąg wyruszy o godz. 7:21, w Sandomierzu będzie o godz. 8:49. W drogę powrotną wyruszy o godz. 17:14 i zamelduje się w Rzeszowie o godz. 18:46.

Również 30 czerwca po raz pierwszy w tym roku z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce wyruszy pociąg "Wojak Szwejk".

"Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Dodatkowo w soboty, zaraz po przyjeździe do Medzilaborzec pociąg wykona kurs do Sanoka i powrotny na Słowację. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł oraz 1 Euro z Łupkowa do Medzilaborzec" - powiedział Prawelski.

Pociąg będzie odjeżdżał z Rzeszowa o godz. 5:57; przyjazd na stację Medzilaborce zaplanowany jest o godz. 10:24. Natomiast odjazd z tej stacji ma być o godz. 17:48, w stolicy Podkarpacia pociąg ma być o godz. 22:01.

"Dodatkowo od 2 lipca br. od poniedziałku do piątku będzie kursował nowy pociąg z Rzeszowa do Łupkowa i z Jasła do Komańczy. Stwarza to możliwość codziennego, bezpośredniego dotarcia ze stolicy województwa w Bieszczady" - podkreślił Prawelski.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług przewoźnika korzysta prawie 80 mln pasażerów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!