Partnerzy portalu

Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii będzie łatwiejszy

Dwie linie autobusowe dojeżdżać będą od 13 lutego do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii w Poznaniu. Do tej pory dojeżdżał tam tylko jeden autobus. O wzmocnienie komunikacji poprosiły Zarząd Transportu Miejskiego władze Centrum.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu poinformował, że do obecnie dojeżdżającego do Centrum autobusu nr 183 od 13 lutego dołączy kolejny: przebieg linii nr 170 zostanie tak zmieniony, by autobusy wjeżdżały na pętlę Wrzoska Szpitale. Na nowym przebiegu linii skorzystają także pacjenci pobliskiego szpitala MSWiA.

Jak podkreślono, ZTM pozytywnie odpowiedział na prośbę wystosowaną przez władze Wielkopolskiego Centrum Pediatrii o wzmocnienie komunikacji.

- Zawsze wnikliwie analizujemy tego typu prośby czy sugestie. Jesteśmy przekonani, że zmiana trasy linii numer 170 poprawi dojazd do szpitala dziecięcego, jak i innych placówek służby zdrowia w rejonie ulicy Wrzoska - powiedział dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Jan Gosiewski.

Nowa poznańska lecznica pediatryczna rozpoczęła przyjmowanie pacjentów w kwietniu ub. roku. Od końca grudnia w placówce przy ulicy Wrzoska działa pierwszy w regionie SOR dla dzieci.

W ostatnich dniach Centrum podało, że w ciągu pierwszego miesiąca działalności szpitalny oddział ratunkowy przyjął ponad 4 tysiące małych pacjentów. Spośród nich 830 zostało hospitalizowanych. Czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza, z reguły nie przekraczał dwóch godzin.

SOR prowadzi całodobowy dyżur dla pacjentów do 18 roku życia w stanie nagłego zagrożenia życia bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia w wyniku choroby lub urazu, którzy wymagają lub mogą wymagać podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!