Partnerzy portalu

Duże zainteresowanie rządowym programem mieszkaniowym w Nowym Targu

  • PAP/AKC
  • 18 października 2021 - 11:51 | Aktualizacja: 18 października 2021 - 12:07
W ciągu trzech dni od rozpoczęcia naboru na mieszkania budowane w ramach rządowego programu w Nowym Targu wpłynęło 609 wniosków. Chętni ubiegają się o 130 mieszkań. Wnioski można składać do 5 listopada - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka PFR Nieruchomości Katarzyna Fiuk.

W Nowym Targu, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań prowadzony jest dwuetapowo. Za pierwszy z nich odpowiada samorząd, który w drodze uchwały Rady Miejskiej, określił kryteria pierwszeństwa. W Nowym Targu radni zadecydowali, że pierwszeństwo w najmie będą miały m.in. osoby nieposiadające mieszkania, płacące podatki w Nowym Targu, rodziny z dziećmi, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny zastępcze.

Po złożeniu wniosku każdy chętny będzie musiał złożyć dokumenty potwierdzające informacje zawarte w zgłoszeniu w przeciągu 30 dni od rejestracji wniosku. Następnie nowotarski urząd dokona weryfikacji i uszereguje wnioski zgodnie z kryteriami pierwszeństwa wynikającymi z uchwały.

Za drugi etap naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Jest to weryfikacja zdolności czynszowej, czyli najemca będzie sprawdzany pod kątem finansowym. Wnioskujący będą zobowiązani do wykazania miesięcznych dochodów na poziomie umożliwiającym pokrywanie zobowiązań z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każda osoba ubiegająca się o mieszkanie zostanie sprawdzona w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Czytaj też: Rusza pierwszy etap nowego programu mieszkaniowego w Poznaniu

Inwestycja powstająca przy ul. Sikorskiego w Nowym Targu to 130 mieszkań, dwu i trzypokojowych, które mieszczą się w pięciopiętrowym budynku. Za realizację tej inwestycji odpowiada Chemobudowa-Kraków. Budowa rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Obecnie prowadzone są m.in. prace związane z tynkowaniem ścian w mieszkaniach. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 2 kwartał 2022.

PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1977 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2539 znajduje się obecnie w budowie. W 2021 roku spółka uruchomiła nabory do ponad 2 tysiące mieszkań w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie, Toruniu, Wrześni i Łowiczu.

KOMENTARZE1

  • Adam 2021-10-18 13:02:13
    Ale ochydny blok. Jak bieda-PRL.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!