Partnerzy portalu

EEC 2021: Gospodarka cyrkularna i odpady w Zielonym Ładzie

Gospodarka obiegu zamkniętego będzie jednym z ważnych tematów dyskusji podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który już od 20 do 22 września odbywał się będzie w Katowicach.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W dniach 20-22 września w Katowicach odbędzie się 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), jedna z najważniejszych europejskich debat o przyszłości gospodarki. W agendzie m.in. dyskusje o warunkach rozwoju miast i metropolii, o inwestycjach.
  • Wśród głównych nurtów tegorocznego Kongresu nie zabraknie bieżących problemów związanych z kryzysem klimatycznym, gospodarką cyrkularną i gospodarką odpadami.
  • Rozmawiać będziemy także o nowych rozwiązaniach prawnych w gospodarce odpadami.

Główną sesją XIII edycji EEC dotyczącą problemu odpadów będzie sesja zatytułowana "W kierunku gospodarki cyrkularnej", która obędzie się 20 września w godzinach 14.30 – 16.

Chcemy poruszyć podczas niej problem wdrożenia w Polsce rozszerzonej odpowiedzialność producentów i systemu kaucyjnego. Postawimy naszym gościom pytanie, jak te zmiany wpłyną na  gospodarkę odpadami i czy staną się wyczekiwanymi kamieniami milowymi w całej gospodarce odpadowej w naszym kraju?

Chcemy także spytać o to: co zamiast plastiku? Postaramy się także wyciągnąć wnioski z przeszłości i ocenić czy rewolucja odpadowa z 2013 się nie udała i czy potrzebna nam kolejna.

Udział w sesji zapowiedział m.in. wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. Wśród prelegentów sesji będą: Rafał Benecki - dyrektor biura analiz makroekonomicznych ING Banku Śląskiego, Andrzej Grzymała - dyrektor zarządzający, wiceprezes zarządu RLG w Polsce, Artur Pielech - prezes zarządu FB Serwis, Anna Sapota - wiceprezes ds. relacji rządowych dla Europy Północno-Wschodniej, TOMRA Systems ASA. 

Zielony ład w gospodarce odpadami

Gospodarka odpadami to część szerokiego problemu jakim jest ochrona środowiska. Dlatego kwestie związane z odpadami obecne będą także podczas innych sesji tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

I tak, 20 września (w godz. 12.30-14) odbędzie się dyskusja pt. "Europejski Zielony Ład". W jej trakcie dyskutować będziemy m.in. o to tym, czy 2021 to rok przełomu w procesie przechodzenia gospodarki „na zielone pozycje"? Spytamy także czy pandemia odsuwa zainteresowanie od skutków kryzysu klimatycznego oraz jak zmienia się gospodarka światowa w kontekście wyzwań klimatycznych?

Kolejna „zielona” sesja to "Miasto dla klimatu. Idea zielonego miasta" (21 września, godz. 13.30-15). W jej trakcie z kolei porozmawiamy o gospodarce w obiegu zamkniętym w kontekście działań mieszkańców, dostawców usług i zakładów przemysłowych.

Zaś panel pt. "Budownictwo – zielone inwestycje" (22 września, godz. 11.30-13) będzie obejmował m.in.  dyskusję o odpadach w budownictwie: zero waste, recyklingu i gospodarce cyrkularnej.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia dyskusji.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!