Partner portalu

Finansowanie programów mieszkaniowych na nowych zasadach. Są poprawki do ustawy

Senat wprowadził poprawki do noweli ustawy, która ma usprawnić finansowanie programu budownictwa socjalnego i komunalnego, obejmujące bezzwrotne wsparcie z budżetu państwa na rozwój budownictwa dla osób o niższych dochodach. Teraz poprawki rozpatrzy Sejm.
  • Do ustawy o ochronie praw lokatorów wpisano możliwość wydłużenia przez gminy okresu, za który osoby ubiegające się o lokal z gminnego zasobu mieszkaniowego zobowiązane będą wykazać w deklaracji wysokość dochodu.
  • Do ustawy covidowej wprowadzono zmiany przywracające normalne funkcjonowanie zebrań i zgromadzeń spółdzielni mieszkaniowych.
  • W ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości wprowadzono zmiany dotyczące sprawozdawczości finansowej KZN, ograniczono też liczbę członków rad nadzorczych SIM wskazywanych przez KZN i doprecyzowano przepisy o ich wynagrodzeniu.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • Anna 2022-07-08 08:11:22
    To ustawa układu deweloperów. Dla Polaków z realnie możliwą do osiągnięcia pensją 3-4 tys to skazanie na bezdomność bo nie będzie ich stać na opłaty mieszkaniowe przyjęte w drastycznej wysokości 2-3 tys. Pomysł na wyzysk deweloperów polega na tym, że liczą tam opłatę eksploatacyjną za metr 7 razy wy...ższą niż normalnie wg tzw. wskaźnika wartości odtworzeniowej. Mało tego gdyby 7 razy większe opłaty były za małe na ich wynagrodzenia to ustawa pozwala je zwiększyć. Mieszkańcy zostali potratowani w tej ustawie jak śmieci. Nie maja wpływu na nic jak nawet w spółdzielni, zostali pozbawieni ochrony wynikającej z ustawy o prawach lokatorów- więc można ich w razie choroby, straty pracy zaraz wyrzucić. Pomimo, że mieszkańcy zapłacili 1/3 kosztów budowy i spłacili kredyt za te mieszania to akty własności ustawa poparta przez rząd przepisała na prywatne spółki budowlane ( deweloperów). Żaden senator nie wniósł poprawki by obronić mieszkańców. Prezes Kaczyński wyczekał i potępił deweloperów jak już ustawa była uchwalona a senat ją przyjął.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!