Partner portalu

Gliwice: 28 marca rusza rower miejski. Miasto uruchomi 10 stacji

Mieszkańcy Gliwic i turyści od 28 marca będą mogli wypożyczyć 100 rowerów w 10 stacjach – poinformował operator systemu firma Nextbike Polska, która zarządza podobnymi systemami w kilkunastu polskich miastach.

• Gliwicki Rower Miejski mógł służyć mieszkańcom zarówno w codziennej komunikacji, jak i w celach rekreacyjnych.

• Aby korzystać z roweru, trzeba będzie zarejestrować się na stronie internetowej gliwickirower.pl oraz dokonać tzw. opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł.

"Lokalizacja poszczególnych stacji została tak pomyślana, by Gliwicki Rower Miejski mógł służyć mieszkańcom zarówno w codziennej komunikacji, jak i w celach rekreacyjnych. Korzystaliśmy tu z wiedzy i doświadczenia władz samorządowych i takich organizacji, jak Gliwicka Rada Rowerowa" - powiedział prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

"Gliwice to miasto z barwną, wielokulturową historią, ale też miasto nowoczesne i prężnie się rozwijające. Wielkim atutem Gliwic są rekreacyjne tereny zielone - parki, skwery, miejsca odpoczynku i rodzinnych wycieczek" - dodał.

Czytaj też: Rowery miejskie nie wszędzie "chwyciły"

Aby korzystać z Gliwickiego Roweru Miejskiego, trzeba będzie zarejestrować się na stronie internetowej gliwickirower.pl oraz dokonać tzw. opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika umożliwia wypożyczanie rowerów tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata inicjalna jest zwracana, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy.

Nextbike Polska przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nieposiadający smartfonów mogą skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru. Wypożyczanie rowerów jest odpłatne, za darmo można z nich korzystać jedynie przez pierwsze 15 minut.

Gliwicki Rower Miejski to system kompatybilny z innymi systemami firmy Nextbike w Polsce i na świecie. Jednorazowa rejestracja w systemie umożliwia korzystanie z floty przeszło 35 000 rowerów miejskich na całym świecie, m.in. w Niemczech, Austrii, na Cyprze, w Emiratach Arabskich, a w Polsce m.in. w Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!