Partner portalu

Jedna oferta na odbiór odpadów w Katowicach

Jedną ofertę na odbiór odpadów komunalnych w Katowicach przez kolejne cztery lata otrzymał w przetargu tamtejszy samorząd. Złożyła ją, proponując cenę 327,2 mln zł brutto, miejska spółka, która obecnie odbiera odpady w trybie bezprzetargowym. Miasto określało swój budżet na 264 mln zł.

W Katowicach od stycznia ub. roku opłata za wywóz odpadów segregowanych wynosi 21,30 zł od osoby miesięcznie (wcześniej przez sześć lat było to 14 zł), a niesegregowanych - 42,60 zł (wcześniej 20 zł). Katowicki magistrat wyjaśniał, wprowadzając podwyżkę, że jej główne powody to czynniki zewnętrzne: wzrost kosztów energii i paliwa czy prawne wymogi dot. podwyższania standardów.

Miasto dotąd powierza to zadanie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Katowicach, które jako miejska spółka może je wykonywać w formule in-house umożliwiającej pomijanie przetargów. Katowicki samorząd postanowił jednak sprawdzić rynkowe ceny utrzymania systemu, ogłaszając w połowie stycznia br. przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 1 lipca br. do 30 czerwca 2025 r. Wartość zamówienia określono na 244,4 mln zł netto (264 mln zł brutto).

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE5

  • trochę jaśniej 2021-03-05 15:35:15
    Do w.potega@neostrada.pl: to znaczy, że Prezydent Krupa chciał pozbyć się Szwagrów?
  • potega@glupoty.pl 2021-03-05 15:30:06
    Do w.potega@neostrada.pl: spółki prywatne zajmują się optymalizacją gospodarowania bo ich misją jest zmniejszanie comiesięcznych opłat za śmieci i obniżanie swoich zysków oraz realizacja unijnych standardów!
  • w.potega@neostrada.pl 2021-03-05 14:41:58
    Spółki miejskie i rządowe nie zajmują się optymalizacją gospodarowania, bo tam pracują ,,szwagry".

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!