Partnerzy portalu

Koleje Mazowieckie: Nowy rozkład jazdy pociągów

Od 9 grudnia 2018 r. do 9 marca 2019 r. nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Od 9 grudnia pasażerów Kolei Mazowieckich czekają zmiany, który będą obowiązywać do 9 marca przyszłego roku.
  • Wśród nich m.in. powrót zawieszonych połączeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów i wydłużenie trasy "Łukowianki" do Służewca. 
  • Będą też dodatkowe kursy na linii Warszawa - Łowicz.

Jeśli chodzi o linię R1 Warszawa - Skierniewice, wracają zawieszone połączenia na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Żyrardów. Do dyspozycji podróżnych będzie nowy pociąg przyspieszony relacji Warszawa Wschodnia - Warszawa Centralna - Skierniewice. Pociąg "Wiedenka" zarówno w godzinach porannych (od 19 grudnia), jak i w popołudniowych (od 9 grudnia) będzie się zatrzymywał na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Skierniewice.

Pociąg "Łukowianka" będzie kursować w wydłużonej relacji do i z Warszawy Służewca. Na ruch pociągów na linii R2 Warszawa - Łuków będzie wpływać planowana przebudowa stacji Rembertów. Modernizacji będą towarzyszyć kilkutygodniowe utrudnienia związane z kursowaniem pociągów po jednym czynnym torze na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów.

Czytaj też: Rekordowy wynik PKP. Pasażerów kolei coraz więcej

W przypadku linii nr R3 Warszawa - Łowicz w godzinach międzyszczytowych będą kursować dodatkowe pociągi do i z Błonia. Wciąż będą trwały utrudnienia związane z pracami w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Bednary - Łowicz Główny. Pierwszy pociąg z Łowicza i ostatni do Łowicza na tym odcinku zostaną zastąpione komunikacją autobusową. Na linii planowana jest także przebudowa stacji Ożarów. Podróżnych czekają kilkutygodniowe utrudnienia związane z kursowaniem pociągów po jednym czynnym torze.

Jeśli chodzi o linię R6 Warszawa - Małkinia, trwa modernizacja linii na odcinku Sadowne Węgrowskie - Małkinia, gdzie ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze. W związku z tym w rozkładzie przewidywane są utrudnienia na odcinku Łochów - Małkinia. Część pociągów będzie kursować w relacji skróconej. Na odcinku Łochów - Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. KM informują, że na linii zostały uruchomione w dni robocze pociągi przyspieszone relacji Małkinia - Warszawa Centralna - Warszawa Zachodnia oraz Łowicz - Warszawa Śródmieście - Łochów.

Czytaj też: Nowy rozkład jazdy PKP. Będą zmiany

Do 9 marca potrwa przerwa w ruchu pociągów na odcinku Garwolin - Dęblin, a od 10 marca przewidywana jest przerwa na odcinku Otwock - Pilawa. Zamknięcie odcinka Otwock - Pilawa potrwa około roku. Na obu odcinkach będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

W przypadku linii nr R8 Warszawa - Skarżysko Kamienna w godzinach międzyszczytowych zostały uruchomione dodatkowe pociągi do i z Piaseczna. Kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy - Warka, gdzie ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg "Radomiak" kursuje trasą okrężną przez CMK z dodatkowymi postojami w Przysusze i Drzewicy. Na 10 marca przewidziane jest rozpoczęcie właściwych prac modernizacyjnych na odcinku Warka - Radom. Będzie się to wiązało z koniecznością uruchomienia ZKA za pociągi. W pierwszej kolejności do zamknięcia przewidziany jest odcinek Strzyżyna - Radom. Od lipca planowane jest zamknięcie całego odcinka Warka - Radom.

Na linii Warszawa - Działdowo na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Praga ruch pociągów wciąż będzie odbywał się po jednym torze. Remont kolejowego mostu Gdańskiego ma potrwać do września 2019 r., co będzie skutkować ruchem jednotorowym na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Praga. Ponadto planowane są utrudnienia związane z budową nowego przystanku Warszawa Stalowa. Termin rozpoczęcia budowy nie został jeszcze ustalony.

Na linii Siedlce - Czeremcha będzie uruchomiona dodatkowa para pociągów.

W przypadku linii Sierpc - Kutno pociągi, które obecnie kursują popołudniu w relacji Sierpc - Płock - Sierpc, zostały wydłużone do i z Kutna w dni robocze.

Na linii Tłuszcz - Ostrołęka zostało uruchomione bezpośrednie połączenie z Wyszkowa do Warszawy Wileńskiej. Dodatkowo została wydłużona jedna para pociągów z Wyszkowa do Przetyczy.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich www.mazowieckie.com.pl.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!