Partnerzy portalu

Latem więcej pociągów do nadmorskich miejscowości

  • PAP/RAF
  • Opublikowano: 8 czerwca 2023 - 08:23
W letnim rozkładzie jazdy pociągów będzie więcej połączeń do nadmorskich miejscowości, m.in. Świnoujścia i Kołobrzegu. Dodatkowe kursy nad Bałtyk uruchomione zostaną też z Zielonej Góry i Poznania. Pierwsze zmiany będą obowiązywały podczas długiego weekendu.
  • Letni rozkład jazdy pociągów zostanie wprowadzony 11 czerwca. 
  • Podczas "długiego weekendu" można będzie skorzystać z dodatkowych połączeń nad morze.
  • Uruchomiony zostanie m.in. dodatkowy pociąg ze Szczecina do Kołobrzegu. W wakacje będzie on kursował codziennie.

Ze Szczecina do Międzyzdrojów w czasie od 70 do 80 minut

Wzmocnienie połączeń dotyczyć będzie najpopularniejszych nadmorskich miejscowości. Do Świnoujścia, szczególnie w weekendy, pociągi będą kursowały średnio co godzinę.

Najszybszy z nich ze Szczecina Głównego (odjazd w ten weekend o godz. 9.08, w wakacje o godz. 8.57) do Międzyzdrojów dotrze po 69 minutach, a do Świnoujścia po 82 minutach.

Pozostałe pociągi, w zależności od liczby postojów, trasę do Międzyzdrojów pokonają w czasie od 70 do 80 minut, a do Świnoujścia od 85 do 98 minut. Składy będą zestawione z dwóch lub trzech zespołów trakcyjnych, dostoswane będą też do przewozu 30 rowerów.

Letni rozkład jazdy pociągów zostanie wprowadzony 11 czerwca, ale już podczas "długiego weekendu" można będzie skorzystać z dodatkowych połączeń nad morze. Uruchomiony zostanie m.in. dodatkowy pociąg ze Szczecina (odjazd godz. 9.02) do Kołobrzegu (godz. 11.35). W wakacje będzie on kursował codziennie.

Powroty z Kołobrzegu do Szczecina w weekend zapewnią pociągi odjeżdżające o godz. 17.27 i 18.48

Powroty z Kołobrzegu do Szczecina w weekend zapewnią pociągi odjeżdżające o godz. 17.27 i 18.48. W wakacje dojdzie do nich dodatkowy wieczorny skład, odjeżdżający z Kołobrzegu w piątki, soboty i niedziele o godzinie 19:40.

"To specjalna oferta przygotowana z myślą o mieszkańcach regionu i turystach, którzy chcą spędzić weekend na pięknych zachodniopomorskich plażach. A gdy drogi są zakorkowane, w szczycie sezonu urlopowego, pociągiem dojedzie się szybciej niż samochodem" - przekazał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W najbliższy długi weekend oraz w wakacyjne weekendy, uruchomiony zostanie pociąg Regio "Karsibór", relacji Zielona Góra - Świnoujście - Zielona Góra przez Kostrzyn, Mieszkowice, Chojnę, Gryfino.

Z względu na budowę nowego mostu na Regalicy w Podjuchach skład ten w wakacje kursować będzie z pominięciem stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas podróży tym pociągiem np. z Gryfina (odjazd 7.15) do Międzyzdrojów (przyjazd 8.43) wyniesie 88 minut, a z Chojny (odjazd 6.48) niecałe dwie godziny. Na odcinku Szczecin-Świnoujście kursować będzie jako przyspieszony.

W wakacje, oraz w najbliższy przedłużony weekend, kursować będzie też przyspieszony pociąg "Orkan" relacji Poznań - Świnoujście przez Dobiegniew, Choszczno, Stargard, Szczecin Zdunowo i Szczecin Załom. Pociąg ten na całej trasie kursować będzie jako przyspieszony, czyli z postojami na wybranych stacjach.

Dodatkowe, przyśpieszone pociągi Regio w najbliższy długi weekend oraz we wszystkie wakacyjne weekendy uruchomione zostaną też na trasie z Poznania do Kołobrzegu. Trasa przez Piłę, Szczecinek, Grzmiącą, Tychowo, Białogard i Karlino.

W wakacyjne pociągi wyjadą też na trasę Koszalin-Mielno. Uruchamiane są wspólnie przez władze województwa zachodniopomorskiego, miasto Koszalin i gminę Mielno.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!