Partnerzy portalu

Legnica sprywatyzowała 500 mieszkań

Do połowy czerwca tego roku gmina Legnica sprzedała na preferencyjnych warunkach już pięćset mieszkań komunalnych ich najemcom. W trakcie procedury przygotowującej do zbycia jest kolejnych 118 lokali.

Do końca czerwca minionego roku wpłynęło 2.249 wniosków o wykup mieszkania komunalnego na preferencyjnych warunkach, czyli za trzy i pięć procent wartości. Przypomnijmy, że w październiku 2011 weszła w życie uchwała Rady Miejskiej ograniczająca czas składania wniosków o wykup właśnie do 30 czerwca 2012 r.

W minionym roku sprzedano 708 mieszkań, w tym roku - już 500. Do zbycia pozostało więc niewiele ponad tysiąc. Jak informuje Urszula Nowakowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, może to jeszcze potrwać nawet do dwóch lat. Wszyscy najemcy, którzy złożyli wnioski w terminie, mają pewność, że wykupią lokale z bonifikatą. Obecnie w zasobach komunalnych znajdują się jeszcze 6.664 mieszkania. Ponad połowa z nich - we wspólnotach mieszkaniowych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!