Partnerzy portalu

Łódź: Kolejnych 18 mini autobusów w taborze miejskiego przewoźnika

W czerwcu tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi wzbogaci się o 18 mini autobusów Isuzu Novocity Life. Zakupione za ponad 12 mln zł pojazdy będą kursowały m.in. na liniach: 51, 54, 85.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała w czwartek rzecznika prasowa MPK-Łódź Agnieszka Magnuszewska, przewoźnik jest już w trakcie odbioru 18 nowych autobusów. "Do końca tego tygodnia będzie w Łodzi już 9 pojazdów Isuzu Novociti Life. Pozostałe dotrą do końca miesiąca" - zapewniła.

Dodała, że MPK-Łódź na zakup tej partii autobusów nie musiało ogłaszać nowego przetargu, ponieważ skorzystało z tzw. prawa opcji, które po raz pierwszy zastosowało w postępowaniu na zakup mini autobusów w 2018 r. Umożliwia to domówienie taboru, co znacznie skraca czas oczekiwania na nowe pojazdy.

Wówczas zakupiono 24 niskopodłogowe Isuzu Novociti Life, które kursują po Łodzi od lutego 2019 r. i - jak zapewnia przewoźnik - sprawdziły się na liniach o mniejszych potokach pasażerskich (m.in. 58, 66, 84, Z3, 71, 77, 90). Nowe mini autobusy będą też kursować na liniach: 51, 54, 85.

Warty 12,3 mln zł brutto kontrakt zrealizuje firma Busimport PL Sp. z o. o. Oczekiwanie na nowy tabór wynosi ok. pół roku. Jak dodała Magnuszewska, opcja domówienia pozwoliła obniżyć koszty zakupu, ponieważ nowe autobusy są tylko o 2 proc. droższe od pojazdów zakupionych w 2018 r., ale ich cena była niższa niż obecna wartość rynkowa.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!