Partnerzy portalu

Łomianki dołączyły do pierwszej strefy ZTM

  • PAP/PSZ
  • Opublikowano: 2 stycznia 2018 - 12:48
Od 1 stycznia Łomianki i fragment gminy Izabelin zostały włączone do pierwszej strefy biletowej, dzięki czemu pasażerowie mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie na biletach. Pasażerowie nie jeżdżą już liniami „Ł” czy „BIS”, tylko 150, 250 i 750 - podał Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Stosowna umowa ws. dołączenia Łomianek i części Izabelina do pierwszej strefy biletowej została podpisana pod koniec grudnia.

Porozumienie ma zapewnić mieszkańcom widoczne oszczędności w wydatkach na komunikację publiczną. ZTM przypomina, że do tej pory mieszkańcy Łomianek za 30-dniowy bilet normalny ważny w Warszawie i w ich mieście, płacili 180 zł. Od początku 2018 roku, dzięki dołączeniu do pierwszej strefy, za taki sam bilet zapłacą 110 zł. Daje to roczne oszczędności w wysokości 840 zł.

Zmiana strefy biletowej oznacza również zmianę organizacji komunikacji publicznej. Pasażerowie nie jeżdżą już liniami "Ł" czy "BIS", tylko 150, 250 i 750.

Linia 150 powstała z połączenia dotychczasowych linii Ł1, Ł2 i ŁZ. Autobusy - z częstotliwością w szczycie co 10 minut, co 15 minut poza szczytem oraz co 30 minut w święto - kursują na trasie Metro Młociny - Dziekanów Leśny, a w porannym szczycie - w dni nauki szkolnej - niektóre z nich dojeżdżają również do pętli Metro Marymont.

Linia strefowa 701 zmieniła się w linię miejską 250. Dotychczasowy rozkład jazdy się nie zmienił, bez zmian pozostała również trasa.

Czytaj także: Polskie hybrydy w natarciu. Kupi je kolejne miasto

ZTM zaznacza, że warszawska komunikacja miejska po raz pierwszy dociera do gminy Czosnów, która znalazła się w drugiej strefie biletowej. Nowa linia 750 powstała z dotychczasowej linii BIS. Autobusy kursują z pętli Metro Młociny do Dębiny, Palmir lub Sadowej, co około 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza tymi godzinami na wspólnym odcinku trasy. Granicą stref biletowych jest przystanek Dziekanów Nowy Zachód.

Autobusy linii N56 jeżdżą - przez cały tydzień - z Metra Młociny do pętli w Dziekanowie Leśnym (ul. Pułkową i Kolejową tak jak linia 150).

Bilety miesięczne dotychczasowej taryfy "łomiankowskiej", które uprawniają również do korzystania z komunikacji ZTM w obrębie 1. strefy biletowej, zakupione i aktywowane przed 1 stycznia 2018, zachowują swoją ważność do końca terminu ich obowiązywania i nie podlegają zwrotowi.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!