Partnerzy portalu

LOT zapowiada więcej rejsów do USA

W związku z otwarciem od poniedziałku, 8 listopada, granic dla podróżujących z UE do Stanów Zjednoczonych, PLL LOT zwiększy częstotliwość lotów do tego kraju; przywróci od grudnia rejsy do Miami, a od marca przyszłego roku do Los Angeles - powiedział wiceprezes spółki Michał Fijoł.
  • - 8 listopada Stany Zjednoczone otwierają się na Europejczyków i w związku z tym już jakiś czas temu uzupełniliśmy częstotliwość rejsów na naszych połączeniach do USA - powiedział Fijoł.
  • Jak dodał, linia będzie obserwowała zainteresowanie pasażerów lotami do Stanów Zjednoczonych i na tej podstawie będzie dostosowywać częstotliwość rejsów.
  • Według nowych zasad Amerykę będą mogli odwiedzić turyści, którzy są w pełni zaszczepieni i mają negatywny wynik testu na Covid-19 przeprowadzony najwcześniej 3 dni przed odlotem.

Prezydent USA Joe Biden podpisał pod koniec października br. rozporządzenie wykonawcze znoszące dotychczasowe restrykcje dla zaszczepionych przylatujących z zagranicy samolotem. Oznacza to otwarcie od 8 listopada br. granic USA dla zaszczepionych podróżnych z całego świata. Granice te były w praktyce od marca 2020 r. zamknięte dla osób z ponad 40 krajów, w tym m.in. z krajów Unii Europejskiej, Brazylii i Wielkiej Brytanii.

Wiceprezes LOT Michał Fijoł przyznał, że połączenia LOT-u do Stanów Zjednoczonych były prowadzone "praktycznie przez cały okres pandemii". Przypomniał, że na początku mogły latać do USA wyłącznie osoby, które posiadały specjalne uprawnienia; później Polska i Europa otworzyła się na obywateli Stanów Zjednoczonych.

- 8 listopada Stany Zjednoczone otwierają się na Europejczyków i w związku z tym już jakiś czas temu uzupełniliśmy częstotliwość rejsów na naszych połączeniach do USA. Chodzi o nasze rejsy do Nowego Jorku na oba znajdujące się tam lotniska, czyli JFK i Newark, do Chicago, a także do Miami, które ruszają na nowo na początku grudnia oraz do Los Angeles, które zostaną uruchomione także na nowo już w przyszłym roku w końcówce sezonu zimowego - powiedział Fijoł. Sezon zimowy kończy się wraz z końcem marca.

Czytaj też: Frustracje miejskich strażników. Stresuje ich brak szacunku dla ich zawodu

Jak dodał, linia będzie obserwowała zainteresowanie pasażerów lotami do Stanów Zjednoczonych i na tej podstawie będzie dostosowywać częstotliwość rejsów.

- Wzmożony ruch do Stanów Zjednoczonych w tej części roku obserwujemy w okolicach świąt Bożego Narodzenia, kiedy to m.in. Polonia przylatuje do Polski, a Polacy mają więcej czasu na wyjazd urlopowy - wyjaśnił Fijoł.

Wiceprezes LOT przyznał, że spółka zaobserwowała rosnące zainteresowanie zakupem biletów lotniczych do Stanów Zjednoczonych tuż po ukazaniu się informacji o tym, że Amerykanie planują otwarcie granic na podróże z Europy. - Kiedy to otwarcie granic zostało oficjalnie ogłoszone, zanotowaliśmy kilkukrotny wzrost zainteresowania podróżami do Stanów Zjednoczonych. W tej chwili widzimy zwiększoną aktywność kupujących bilety - powiedział.

Z informacji spółki wynika, że od 8 listopada będzie można polecieć do Stanów Zjednoczonych z Warszawy na JFK codziennie, do Newarku - w czwartki, soboty i niedziele; do Chicago - we wtorek- niedziela, a od 10 grudnia do Miami w poniedziałki, środy i piątki. Z kolei z Krakowa do Chicago LOT będzie latał w każdy poniedziałek.

Według nowych zasad Amerykę będą mogli odwiedzić turyści, którzy są w pełni zaszczepieni i mają negatywny wynik testu na Covid-19 przeprowadzony najwcześniej 3 dni przed odlotem. Jedynymi uznawanymi szczepionkami będą te zatwierdzone przez amerykański urząd FDA (Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson) oraz znajdujące się na liście WHO (AstraZeneca, Covishield, Sinopharm, Sinovac). Zasady te nie będą obejmować niepełnoletnich oraz obywateli krajów, gdzie poziom zaszczepienia ludności jest niższy niż 10 proc. z uwagi na niedostatek szczepionek. Niezaszczepieni będą musieli przedstawić negatywny wynik testu wykonany najpóźniej na dzień przed odlotem.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!