Partnerzy portalu

Lotnisko Szymany: Loty do Monachium od wiosny

 • PAP/AT
 • Opublikowano: 8 stycznia 2016 - 11:50
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przygotowuje przetarg na promocję lotniczą regionu. W ramach tej promocji zostaną uruchomione loty z Szyman do Monachium. Lotnisko ma zacząć pracować za dwa tygodnie.

Promocja lotnicza woj. warmińsko-mazurskiego będzie polegała na uruchomieniu połączenia z Szyman do Monachium. "Takie łączenie promocji z uruchomieniem nowego połączenia jest z powodzeniem wykorzystywane przez inne regionalne porty lotnicze w kraju i za granicą, np. w Niemczech" - powiedział dyrektor wydziału infrastruktury i geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Wiktor Wójcik.

Wójcik nie podał nawet przybliżonej wartości przetargu na promocję lotniczą regionu zastrzegając, że stanowi to tajemnicę postępowania przetargowego.

"Samo przygotowanie formalne tego przetargu nie jest łatwe, trudno na razie powiedzieć, kiedy go ogłosimy. Mamy jednak nadzieję, że wiosną uda się uruchomić połączenia do Monachium" - dodał Wójcik.

Szef lotniska w Szymanach Bogusław Krawczyk powiedział, że port lotniczy jest gotowy do uruchomienia takiego połączenia. "Sądzimy, że ten kierunek lotów będzie się cieszył popularnością" - podkreślił Krawczyk.

Lotnisko w Szymanach ma być uruchomione za dwa tygodnie. Pierwsze loty rejsowe planowane są do Krakowa i Berlina. Władze regionu i kierownictwo lotniska uważa, że należy uruchamiać kolejne połączenia z Niemcami, ponieważ od lat Niemcy chętnie odwiedzają Warmię i Mazury. Są to zarówno osoby, które mają tu swoje korzenie (mieszkali tu ich dziadkowie, czy i pradziadkowie), jak i miłośnicy unikatowej przyrody oraz żeglarstwa.

Wedle wcześniejszych zapowiedzi władz regionu do lata powinny być także uruchomione połączenia lotnicze między Szymanami, a Londynem i Dublinem.

KOMENTARZE5

 • Maryla 2016-02-22 16:27:56
  Potzebujemy loty z monachium, do Warszawy za daleko.
 • Maryla 2016-02-22 16:25:28
  Do mieszkanka Mazur:
 • Mazur z Mazur 2016-01-24 14:24:46
  Monachium to dobre połaczenie byłoby sam bym wtedy latal z Szyman bo teraz musze do Warszawy jezdzic /do janek ; widzisz wszystko czrno , bo mi zle , bo po co , lotniska nawet te regionalne sa nie tylko dla osob o jakich piszesz, istnieja ludzie w tej czesci kraju ktorzy lataja po całym swiecie ...takze napewno nie masz racji!!!  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!