Partnerzy portalu

Majorka, Bilbao, Rejkiawik nowymi kierunkami z Lotniska Chopina

Majorka, Pafos, Alicante, Bilbao, Sewilla, czy Rejkiawik to nowości, jakie znalazły się w letnim rozkładzie lotów Lotniska Chopina. PLL LOT zwiększą liczbę częstotliwości rejsów m.in. z Warszawy do Tokio, Nowego Jorku, Tel Awiwu, Wilna, Stambułu.
  • Sezon letni rozpoczyna się w niedzielę, 26 marca, i potrwa do dnia zmiany czasu na zimowy, czyli pod koniec października.
  • Na stołeczne lotnisko wraca irlandzki Ryanair wraz z propozycją pięciu tras.
  • Sezon letni dla PLL LOT to przede wszystkim zwiększanie liczby częstotliwości kierunków, które w sezonie letnim 2022 cieszyły się największą popularnością pasażerów.

- Oferta dla podróżujących ze stołecznego portu w tym sezonie jest bogata. Cieszymy się z powrotu linii lotniczych, które przez pandemię wycofały się z naszego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które zaproponowali przewoźnicy przyczynią się do zwiększenia ruchu pasażerskiego na lotnisku i pomogą powrócić do wyników z 2019 roku - przekazała rzeczniczka Lotniska Chopina Anna Dermont. Jak dodała, port spodziewa się także wzrostu liczby pasażerów transferowych - również dzięki otwieraniu się takich rynków, jak Japonia, czy Chiny.

Więcej lotów do Tokio, Nowego Jorku, Tel Awiwu, Wilna, Amsterdamu oraz Stambułu

Na stołeczne lotnisko wraca irlandzki Ryanair wraz z propozycją pięciu tras z Warszawy: do Wiednia, Brukseli (Charleroi), Pafos, Alicante i na Majorkę. Węgierski Wizz Air poleci do Bilbao i Sewilli. Z kolei od 1 czerwca z ofertą bezpośrednich lotów do Brukseli powróci Brussels Arilines. Od 3 kwietnia, islandzka linia lotnicza Playa zacznie latać na trasie Warszawa-Rejkiawik.

Więcej rejsów w sezonie letnim zaoferują PLL LOT. - Nadchodzący sezon letni dla PLL LOT to przede wszystkim zwiększanie liczby częstotliwości kierunków, które w sezonie letnim 2022 cieszyły się największą popularnością pasażerów. Dotyczy to między innymi lotów z Warszawy do Tokio, Nowego Jorku, Tel Awiwu, Wilna, Amsterdamu oraz Stambułu - przekazał rzecznik spółki Krzysztof Moczulski.

Pięć nowych kierunków z lotniska Warszawa-Radom

LOT na trasie Warszawa-Wilno będzie oferował do 28 lotów tygodniowo. Od końca marca częściej poleci też do Miami - cztery razy w tygodniu, a pięć razy w tygodniu do Seulu. Samoloty LOT-u dwa razy w tygodniu będą latać na lotnisko Pekin-Daxing (PKX), a trzy razy w tygodniu na - Capital Pekin (PEK). Narodowy przewoźnik od 26 marca zwiększy liczbę rejsów na trasie Warszawa-Szczecin - do 22 tygodniowo.

Nowością PLL LOT będą loty z Krakowa do Stambułu, które będą realizowane trzy razy w tygodniu. Spółka uruchomi pięć nowych kierunków z lotniska Warszawa-Radom: do Paryża-Roissy-Charles de Gaulle, Kopenhagi, Rzymu Fiumicino, Prewezy oraz Tirany.

Więcej rejsów w sezonie letnim z i do Polski zaoferuje również Air France. W sumie do 27 lotów tygodniowo między Warszawą, a Paryżem (od trzech do czterech lotów dziennie) oraz trzy loty tygodniowo z Krakowa do Paryża (we wtorki, czwartki i soboty).

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W ubiegłym roku lotnisko odprawiło ponad 14,4 mln podróżnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!