Partner portalu

PARTNER SERWISU

- Nie tylko ja używam słowa "patologia" w odniesieniu do przeszłości Bytomia. To samo robi NIK czy inne służby kontrolujące - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Dodaje, że od początku bieżącej kadencji wszczętych zostało wiele postępowań wyjaśniających, które dotyczą m.in. gospodarki odpadami i mieszkalnictwa.

- W ostatnich latach nasiliły się zjawiska patologiczne w Bytomiu, które polegały m.in. na świadomym zadłużaniu mieszkań, a później na umarzaniu tego długu. Zdajemy sobie sprawę, że ludzie często mają problemy. Są to kwestie finansowe, zdrowotne - każdy przypadek rozpatrujemy osobno. Nie możemy jednak być obojętni na działania tych osób, które świadomie szkodzą miastu i jego mieszkańcom - powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Czytaj także: Ponad 200 lokali przyznanych poza kolejnością. Skandal w Bytomskich Mieszkaniach

W ten sposób wytłumaczył powody, dla których Mieszkania Bytomskie podpisały umowę z Krajowym Rejestrem Dłużników. Zgodnie z zapisami porozumienia, do bazy KRD będą trafiały osoby, które zalegają z czynszem. Może im to utrudnić m.in. wzięcie kredytu czy zakupy na raty.

Patologii w Bytomiu - jak twierdzi Mariusz Wołosz - było w ostatnich latach więcej. Jako przykład podaje kwestię nielegalnego zwożenia odpadów na teren miasta. Zaznacza jednak, że ten proces udało się zatrzymać.

Czytaj także: Bytom: Składowiska odpadów zapalnym punktem kampanii wyborczej

- Kwestia opadów i sprzątania to dla nas i dla mieszkańców priorytet. Szybko zahamowaliśmy proces związany z wwożeniem odpadów na teren Bytomia. Zmieniamy system sprzątania miasta, aby był efektywniejszy i aby przestrzeń była ładniejsza. Bytom może być normalnym miastem - mówi Mariusz Wołosz.

Na pewno nie będzie jednak stadionu.

- Nie takie są priorytety Bytomia - odpowiada Mariusz Wołosz. - My dziś mamy problemy z infrastrukturą sportową dla dzieci, która ma odpowiednie zaplecze socjalne. To dzieci i młodzież są dla mnie priorytetem.

KOMENTARZE12

  • Niepelno sprawny Bylom 2022-11-21 11:05:23
    P.prezydencie Wołosz chciałem panu podziękować w imieniu niepełnosprawnych za likwidowanie parkingów dla niepełnosprswnych jak również za płatne parkingi na terenie szpitala i wokół szpitala na Batorego gdzie podjeżdżają ludzie chorzy lub ich opiekuni ale taryfy mają gdzie parkować stoki jedną lub ż...adna na 50 m zarówno na Batorego jak i na Legionów a straż Miejska czeka na telefon w okolicy szpitali na założenie blokady i podziękowanie taryfiarzowi za telefon. prezydent mówi że to dla dobra ludzi ale nowiem kogo prezydent uważa za ludzi ale na pewno nie chorych i niepełnosprawnych pewni tych dla których wycięto w parku drzewa i zrobiono parking dla.....a petent niech płaci i nie szweda się po Urzędach . Na pewno będę na pana głosował przy najbliższych wyborach a także namówię żeby poszli za wybory i zaglosowali  rozwiń
  • Lidka 2020-07-18 14:30:13
    Po co remontować cokolwiek jak ludzie i tak to zniszczą? Niczego nie uszanują, niczego nie ogarniają rozumem, nawet najprostszych spraw. Coraz więcej dzieci ma dzieci, coraz więcej psów po których niekt nie sprząta i szczekają w domach na potęgę, bo oczywiście nikt ich niczego nie uczy. Dzieci drą r...yja pod blokami (tak dosłownie drą ryja, bo tego nie można nazwac nawet krzykiem). I wiecie co? I nikt nie zwraca na to uwagi. I tu jest problem, bo to że istnieją jednostki dzikie, wiadomo nie od dziś, ale nie reagując dajemy przyzwolenie na takie zachowanie... To, że miasto jest biedne to jedno, ale gorsza jest bieda w głowie mieszkańców.  rozwiń
  • tu i tam 2020-07-10 20:06:57
    Pan Trzaskowski i Pan prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, śmiech na sali. Panie Wołosz, czy pamięta Pan jak wiązał buty straży miejskiej?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!