Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Masłów wycofuje się z lotniska

Gmina Masłów wycofa się ze spółki Lotnisko Kielce i domaga się zwrotu trzech milionów zaległego podatku od nieruchomości.
Spółkę Lotnisko Kielce stworzyły w 2004 r. samorząd województwa, który ma ok. 70 proc. udziałów, powiat kielecki, gmina Masłów oraz Aeroklub Kielecki. Początkowo udziałowcem było też miasto Kielce, ale wycofało się po zaangażowaniu w budowę lotniska w Obicach – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Teraz ze spółki, która przynosi straty, wycofuje się gmina Masłów. W 2010 straty wyniosły około 300 tys. zł. W 2011 roku będzie to około 400 tys. zł, a w 2012 roku niewiele mniej, bo około 370 tys. zł. Od czasu utworzenia spółki gmina Masłów dołożyła do niej już około 230 tys. zł.

Gmina ma jeszcze jeden problem z lotniskiem. Domaga się zwrotu 3 mln zł zaległego podatku od nieruchomości za sześć lat. Spółka była z niego zwolniona, ale gmina poprosiła o opinię Regionalną Izbę Obrachunkową, która zaleciła opodatkowanie lotniska – podaje „Gazeta Wyborcza Kielce”.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!