Partnerzy portalu

Mieszkanie na Start z dopłatą do czynszu. Komu należy się wsparcie?

550 tys. zł miesięcznie to suma dopłat, które otrzymują najemcy inwestycji mieszkaniowych PFR Nieruchomości S.A. w ramach programu Mieszkanie na Start – poinformowała spółka PFR Nieruchomości. Dopłaty otrzymuje 60 proc. mieszkańców - wskazano.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała spółka, pierwszymi dopłatami w ramach programu Mieszkanie na Start zostali objęci mieszkańcy inwestycji w Białej Podlaskiej przy ul. Jana II Sobieskiego, gdzie obecnie korzysta z nich 162 lokatorów, co stanowi 87 proc. wszystkich najemców. Wskazano, że do dopłat są uprawnione także rodziny, które dochodzą do własności wynajmowanego mieszkania - na taki rodzaj umowy zdecydowało się do tej pory 95 najemców.

Łącznie dopłatami objętych jest 1700 najemców, a średnia kwota, finansowana ze środków Funduszu Mieszkań dla Rozwoju, wynosi 325 zł - stwierdzono. Podkreślono, że najwyższa dopłata wynosi 730 zł miesięcznie dla beneficjenta z Krakowa.

Jak przekazała spółka, wszystkie inwestycje finansowane ze środków Funduszu Mieszkań dla Rozwoju są objęte dopłatami do czynszu w ramach programu "Mieszkanie na Start". W ramach tego programu najemcy otrzymują dopłaty co miesiąc przez 15 lat - poinformowano.

Mieszkanie na Start to program bezzwrotnego finansowego wsparcia osób fizycznych w ponoszeniu wydatków z tytułu najmu mieszkania jako pomoc w formie dopłat pokrywających część czynszu najmu nowo wybudowanego mieszkania lub mieszkania oddanego do użytkowania w wyniku działań rewitalizacyjnych. Program wszedł w życie wraz z początkiem 2019 roku. Przy zachowaniu wszystkich warunków ustawowych dopłaty można uzyskiwać przez okres do 15 lat.

PFR Nieruchomości stanowi część grupy Polskiego Funduszu Rozwoju - instytucji wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację projektów inwestycyjnych. Spółka została powołana, by oferować profesjonalne wsparcie w zakresie inwestowania w projekty mieszkaniowe w całej Polsce. Jest spółką działającą na zasadach komercyjnych.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!