Partnerzy portalu

Mieszkanie Plus. W Częstochowie ma powstać ponad 600 mieszkań

  • PAP/AH
  • Opublikowano: 11 października 2018 - 13:43 | Zaktualizowano: 11 października 2018 - 16:50
Na blisko 6-hektarowym terenie w częstochowskiej dzielnicy Grabówka ma powstać - w kilku etapach - 616 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Inwestycję zrealizuje należący do Skarbu Państwa Regionalny Fundusz Gospodarczy SA w Częstochowie.

Jak poinformował 11 października Fundusz, w końcu września ponad 5,6-hektarowy teren przy ul. Wiolinowej, zarządzany wcześniej przez częstochowski samorząd, został przekazany do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Również we wrześniu wydana została decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia, co jest jednym z etapów otwierających drogę do jego realizacji. Obecnie inwestor czeka na decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Łącznie, w kilku etapach, ma powstać 616 mieszkań w ośmiu czterokondygnacyjnych, podpiwniczonych budynkach, a także place zabaw, miejsca rekreacji, tereny zielone i parkingi. Osiedle ma być podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. W bezpośrednim sąsiedztwie projektowanego osiedla są już dwa wielorodzinne budynki, nie ma więc przeszkód, by decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu była pozytywna dla inwestora. Koncepcję poparła już Rada Dzielnicy.

Fundusz przygotowuje też finansowanie inwestycji, w ramach którego podpisano list intencyjny z BGK Nieruchomości, dotyczący współpracy przy realizacji programu Mieszkanie Plus.

Mieszkanie plus to zbiór działań zmierzających do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania w sektorze prywatnym, samorządowym i rządowym. Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału. W ramach programu utworzono także Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości.

Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe - zarówno w małych, jak i dużych miastach. Obecnie Fundusz prowadzi analizy lokalizacji zgłoszonych przez samorządy, spółki Skarbu Państwa oraz podmioty prywatne, które łącznie umożliwiają budowę ponad 100 tys. mieszkań o łącznej wartości ponad 20 mld zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!