Partnerzy portalu

Na terenie dawnego wysypiska powstał recyklingowy plac zabaw dla najmłodszych

  • PAP/KO
  • Opublikowano: 1 czerwca 2023 - 16:52
Ławki z przetworzonej folii, ogrodzenie ze starych opon, gry edukacyjne z palet – z okazji Dnia Dziecka najmłodsi mieszkańcy miasta zyskali nowy plac zabaw. Plac zabaw zlokalizowany jest na terenie dawnego składowiska odpadów, ale jest całkowicie bezpieczny.

Wyjątkowy plac zabaw wraz ze ścieżką edukacyjno-informacyjną zlokalizowany jest na zrekultywowanej kwaterze składowania odpadów przy ul. Meteorytowej. W czwartek 1 czerwca dokonano oficjalnego otwarcia placu.

Jak podkreślił poznański magistrat, to pierwsze takie miejsce w Polsce. Plac i ścieżka edukacyjno-informacyjna zostały wykonane z uwzględnieniem materiałów z recyklingu.

"Do wykonania urządzeń, na których bawić się będą dzieci, zastosowano m.in. stare opony. Użyto ich również do ogrodzenia ścieżki edukacyjnej. Ławki, które stoją przy placu zabaw, zrobione są z przetworzonej folii oraz odzieży. Z kolei do stworzenia jednej z ekspozycji - instalacji muzycznej +ZZO Band+ zostały wykorzystane stare pudełka, cymbałki, tamburyna" - tłumaczył magistrat.

Na plac zabaw prowadzi ścieżka edukacyjna, przy której są tablice informujące o historii i o obecnej funkcji okolicy.

"Dzieci znajdą więc na nich ciekawostki dotyczące meteorytu, jaki spadł na Morasko, ale także dowiedzą się więcej o segregowaniu odpadów i o recyklingu. Na ścieżce można dostrzec także domki dla ptaków i hoteliki dla owadów zapylających. Choć plac zabaw zlokalizowany jest na terenie dawnego składowiska odpadów jest całkowicie bezpieczny" - zaznaczył magistrat.

Zanim teren został oddany do ponownego użytku przeszedł dokładne badania geotechniczne i sanitarne, które potwierdziły, że mogą się tam bawić dzieci. Także znajdujące się na placu zabaw urządzenia, które - choć wykonane w dużej mierze z materiałów z recyklingu - mają niezbędne certyfikaty.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!