Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Najlepsze inwestycje komunalne nagrodzone

Wręczyliśmy nagrody laureatom konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2012”. Możemy śmiało powiedzieć, że wybrane projekty pokazują kierunek, w jakim będą zmierzać inwestycje komunalne w Polsce.

Był czerwony dywan, stauetki, dyplomy i bardzo uroczyście. Wieczorna gala, podczas której wręczyliśmy nagrody, odbyła się pierwszego dnia IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

– Możemy śmiało powiedzieć, że wybrane projekty pokazują kierunek, w jakim będą zmierzać inwestycje komunalne w Polsce – powiedział Rafał Kerger, redaktor naczelny Portalusamorządowego.pl, witając laureatów i gości gali.

Radości z otrzymanej nagrody nie krył wójt gminy Wisznice, Piotr Dragan. Reprezentował inwestycję pięciu lubelskich gmin: Wisznice, Rossosz, Sosnówka, Podedwórze i Jabłoń pod nazwą „Czysta energia w Dolinie Zielawy”. Mające na celu rozwój i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery przedsięwzięcie zostało docenione nie tylko przez ekspertów, ale także przez internautów. W naszym konkursie blisko 10 tys. osób oddało głos na ten projekt.

– Sama nominacja była dla nas wyróżnieniem, bo pięć, nie wstydzę się powiedzieć,  prowincjonalnych gmin znalazło się w tak zacnym gronie. To pokazuje, że nawet w małych miejscowościach realizowane są przedsięwzięcia, które warto pokazywać. Cieszymy się, bo możemy udowodnić, że w Lubelskiem budujemy nie tylko wodociągi, ale robi się też coś więcej – powiedział Piotr Dragan.

W gronie dziesięciu nagrodzonych inwestycji znalazła się również budowa nowych dróg łączących Jaworzno z autostradą i drogą ekspresową oraz przygotowanie i uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy nowych drogach, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo ruchu samochodowego i skrócił się czas przejazdu przez miasto.

Odbierający nagrodę prezydent Jaworzna Paweł Silbert podziękował ludziom, którzy pracowali przy opracowaniu projektu. – Potrafili zrobić krok dalej niż widzieli – powiedział prezydent.

 - Ta nagroda to uhonorowanie wszystkich samorządów, gdzie dziś buduje się stadiony i boiska - podkreślił z kolei wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki odbierając statuetkę za stadion PGE Arena w Gdańsku.

Pozostałe nagrodzone projekty to: „Rozbudowa Hali Stulecia we Wrocławiu”, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, „Gospodarka Odpadami na terenie miasta Krakowa – Zbiorcze Punkty Gromadzenia Odpadów”, „Gospodarcza Brama Śląska – I etap”, „Budowa przystani jachtowej w Sopocie”, „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Opola” oraz  „Poprawa jakości infrastruktury turystycznej w rejonie Pienińskiego Parku Narodowego”.

Więcej na temat nagrodzonych projektów można przeczytać także tu.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!

KOMENTARZE1

  • kamizella 2012-05-21 10:38:06
    uważam, że nie wszystko co najlepsze zostało nagrodzone...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!