Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Nowa ekociepłownia dla Olsztyna. Poznaliśmy wykonawcę

Firma Dobra Energia dla Olsztyna wybuduje instalację termicznego przekształcania odpadów komunalnych wraz z ciepłownią szczytową. Nowa elektrociepłownia wypełni deficyt ciepła powstały po rezygnacji podmiotu prywatnego z produkcji energii do miejskiej sieci ciepłowniczej. - Jednocześnie domknie ona system zagospodarowania odpadów komunalnych w województwie warmińsko-mazurskim – mówi prezydent stolicy Warmii i Mazur Piotr Grzymowicz.

Jak informuje biuro prasowe miejskiego urzędu, już w marcu 2018 r. został wszczęty przetarg na wybór partnera, który ma wybudować instalację termiczną wraz z kotłownią szczytową, sfinansować nakłady inwestycyjne i zarządzać całym majątkiem przez okres 25 lat. - Postępowanie poprzedzone było dialogiem technicznym, w którym udział wzięły 34 podmioty i prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego - informuje Konrad Nowak, prezes MPEC. Oznacza to, że każdy zainteresowany podmiot lub grupa podmiotów mogły złożyć ofertę bez żadnych wcześniejszych prekwalifikacji - uzupełnia Nowak.

16 kwietnia, zgodnie z wyznaczonym terminem, wpłynęły 3 oferty, które badane były przez Komisję Przetargową. Ostatecznie wybrana została oferta firmy „Dobra Energia dla Olsztyna" (dawniej Dovecot Sp. z o.o.). Po spełnieniu wszystkich formalności wymaganych prawem kolejnym krokiem zbliżającym do budowy elektrociepłowni będzie zawarcie umowy o partnerstwie publiczno - prywatnym pomiędzy MPEC Sp. z o.o. a wybranym wykonawcą. Po zawarciu umowy wykonawca przystąpi do realizacji robót budowlanych.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

  • Prokurator 2019-06-18 17:30:58
    Oczywiscie ani słowa o rodzaju spalarni,parametrach technicznych,technologii,oddzaływaniu na srodowisko,życie i zdrowie mieszkanców. Mowiliśmy o tym na Debacie w Olsztynie z udziałem fachowców,ekspertów i mieszkańców. Zadne opinie przeciwko budowie spalarni niue zostały uwzględnione. Rada miasta,pre...zydent,wiedzą lepiej. Nie interesują ich doniesienia z ostatnich kontroli najnowoczesniejszej spalarni w Holandii,gdzie stwierdzono ogromne przekroczenia norm.  rozwiń
  • Jeziorak 2019-06-18 09:54:21
    A najważniejszy chyba gracz w tej branży spóźnił się jak kiedyś Sanok. :D

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!