Partner portalu

Nowe inwestycje kanalizacyjne na Dolnym Śląsku

  • AW
  • 6 stycznia 2015 - 09:49
Dzięki europejskiej dotacji w wysokości ponad 2,2 mln zł Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji wybuduje łącznie około 3 km sieci kanalizacyjnej. Zostanie także wybudowane i zmodernizowanie około 1 km sieci wodociągowej.

Jak informuje dolnośląski WFOŚiGW, odcinki kanalizacji powstaną w: Szczawnie-Zdrój (rejon ul. Zacisze i Sienkiewicza), Jedlinie Zdrój (ul. Barbary, Piastowskiej, Zakopiańskiej, Moniuszki i Świdnickiej.

Przy tej ostatniej ulicy zostanie wybudowany także wodociąg). Z nowych inwestycji skorzystają także mieszkańcy Wałbrzycha. W dzielnicy Sobięcin w ul. Skalistej i Stromej jest zaplanowana przebudowa sieci wodociągowej i budowa kanalizacji. Wartość całego projektu to około 3 mln zł.

Jak podaje Fundusz, wałbrzyski projekt nie jest jedynym, który otrzymał wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. W regionie powstały nowoczesne oczyszczalnie ścieków oraz sieci wodne i kanalizacyjne o łącznej długości ponad 400 km.

KOMENTARZE1

  • Radek 2015-01-06 17:28:53
    Co za "matoł" pisał tę informację? W Szczawnie ZDROJU, Jedlinie ZDROJU. Zdroje się odmieniają przez przypadki.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!