Partnerzy portalu

Od czwartku w stolicy wracają strefy buforowe w autobusach i tramwajach

Od czwartku, 3 lutego w autobusach i tramwajach kabina prowadzącego będzie oddzielona od pozostałej części pojazdu. Kierowcy i motorniczowie nie będą otwierali przednich drzwi - poinformował Zarząd Transportu Miejski.

Wracają strefy buforowhttps://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/w-12-na-16-stolic-wojewodztw-rosna-wydatki-na-transport,347816.htmle w stołecznych autobusach i tramwajach. Taśma z informacją o strefie wyłączonej z użytkowania oddzieli od reszty pojazdu przednią część przy wejściu do kabiny prowadzącego. Pasażerowie będą mogli korzystać ze wszystkich siedzeń, nieczynne będą natomiast przednie drzwi - motorniczowie i kierowcy nie będą ich otwierali. Plakat z taką informacją znajdzie się na drzwiach, zaklejone zostaną przyciski do otwierania pierwszych drzwi.

Czytaj też: W 12 na 16 stolic województw rosną wydatki na transport

Takich stref wydzielonych nie będzie w pociągach metra i Szybkiej Kolei Miejskiej.

ZTM przypomina, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką. Pojazdy są regularnie czyszczone i dezynfekowane - ekipy każdego dnia po zjeździe do zajezdni przecierają środkami bakterio- i wirusobójczymi kasowniki, biletomaty, poręcze, przyciski oraz uchwyty. Dodatkowo, średnio raz w tygodniu, wszystkie pojazdy przechodzą ozonowanie lub nanoszenie powłok elektrostatycznych.

Strefy będą obowiązywać do odwołania w miarę poprawiającej się sytuacji epidemiologicznej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!