Partner portalu

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu

Od niedzieli (9 grudnia) zmienia się rozkład jazdy pociągów Polregio na Podkarpaciu. Będzie m.in. więcej pociągów na trasie Rzeszów-Jasło, mieszkańcy regionu będą mogli również dojechać pociągami Polregio do Katowic.

Jak poinformował Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych, rozszerzona oferta Polregio będzie realizowana zgodnie z zamówieniem organizatora przewozów, czyli podkarpackiego urzędu marszałkowskiego.

Nowy rozkład jazdy przyniesie dodatkowe połączenia na linii 106. Od 1 stycznia 2019 r. będzie codziennie kursowała dodatkowa para pociągów w relacji Rzeszów-Jasło. Łączna ilość połączeń pomiędzy tymi miastami wyniesie 14 pociągów. Od 1 stycznia zostaną także wznowione, zawieszone w grudniu, połączenia Rzeszów-Gorlice.

Jak zaznaczył Prawelski, zmiana nastąpi też na linii 91, gdzie trasa dotychczasowej pary pociągów Rzeszów-Dębica zostanie wydłużona do stacji Tarnów.

- Od 9 grudnia br. będzie można dojechać z Podkarpacia bezpośrednio do Wodzisławia Śląskiego pociągiem Polregio Karolinka, a także do Katowic. Czas jazdy do Wodzisławia Śląskiego wyniesie ok. 6 godzin, natomiast do Katowic ok. 5 godzin i 30 minut - powiedział Prawelski.

Na linii 71 Rzeszów-Stalowa Wola Południe trasa trzech pociągów będzie nadal wydłużona do Sandomierza.

Wśród planów przewoźnika na następny rok jest uruchomienie w czasie długiego majowego weekendu połączeń turystycznych Rzeszów-Sandomierz, Rzeszów-Zamość oraz Rzeszów-Łupków, pojawi się także połączenie Jarosław-Lublin. "Te połączenie będą oferowane również przez całe wakacje z tą różnicą, że połączenie do Łupkowa zostanie zastąpione pociągiem relacji Rzeszów - Medzilaborce (Słowacja) oraz dodatkowo uzupełnione parą pociągów Medzilaborce - Sanok" - wyjaśnił Prawelski.

Z kolei w związku z prowadzonymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi na linii nr 68/71 Rzeszów - Lublin będzie wprowadzana komunikacja zastępcza dla odcinków Zaklików - Kraśnik, a od 1 lutego 2019 r. na odcinku Stalowa Wola Rozwadów - Zaklików.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług przewoźnika korzysta prawie 80 mln pasażerów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!