Partner portalu

Odpady a odpowiedzialność. Co wójt robi, co mógłby, a co powinien?

– Na połowę, a może i więcej spraw, które dzieją się w gospodarce odpadami, samorządy wpływu nie mają, bo idiotyzmem jest oczekiwanie, że kilka gmin się zbierze i zbuduje spalarnię. To powinna być rola organów co najmniej na poziomie województwa. Niestety, gminy w większości nie robią też tego, co do nich należy, co mogą i powinny zrobić – mówi Janusz Żuk, prezes Związku Komunalnego "Nieskażone Środowisko".
 • Związek Komunalny „Nieskażone Środowisko” z siedzibą w Łosicach powstał w 1997 roku. W jego skład wchodzi 5 gmin powiatu łosickiego oraz jedna gmina powiatu siedleckiego.
 • Rewolucja śmieciowa nie przynosi efektów. Mieszkańcy uważają, że skoro płacą za wywóz odpadów, to nie muszą poczuwać się do żadnych obowiązków.
 • Zdaniem Żuka dzisiaj to rada gminy ponosi odpowiedzialność za podwyżkę cen.  Ale największy problem gospodarki odpadami to ciągłe zmiany prawa.

Zobacz naszą najnowszą "Moc opinii" o kryzysie transportu publicznego

 
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE5

 • Witold Potęga 2021-04-08 14:19:17
  Do Bo u nas jest jak jest... Zgadzam się z diagnozą. Niestety nie mamy projektów (programów) konstruktywnych. Transparentne rozliczanie jest jednym z nich.
 • Bo u nas jest jak jest... 2021-04-07 20:06:28
  Do Witold Potęga: zadaniem wójta jest organizacja przetargu na wyłonienie podmiotu chcącego łupić mieszkańców na comiesięcznych opłatach a następnie urząd musi zapewnić akwizycję tych opłat od rodzin... Okazuje się to tak trudne - że idzie się na skróty i na czym korzystają ci co myją się tylko w so...boty!  rozwiń
 • Witold Potęga 2021-04-07 12:09:34
  Zadaniem wójta jest organizacja recyklingu, z transparentnymi publikowanymi rozliczeniami. Z nich wyrośnie ograniczenie zaśmiecania. Do tego jest potrzebne 5-ciokrotne zwiększenie opłat za spalanie odpadów.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!