Partnerzy portalu

Olsztyn i blisko jego 300 partnerów kupi prąd od Tauronu i Energi

• Gmina Olsztyn oraz jej 296 partnerów podpisali w środę (5.10) umowę z Tauronem i Energą na zakup energii elektrycznej.
• Zarówno przedstawiciele miasta, jak i partnerzy samorządu przyznali, że w tym roku wynegocjowali wyjątkowo korzystne stawki zakupu energii.
• Takich stawek już pewnie nie będzie, będą wyższe - oceniają przedstawiciele spółek energetycznych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Przetarg na zbiorowy zakup energii elektrycznej gmina Olsztyn rozbiła na dwie części - pierwsza objęła oświetlenie ulic, a druga - oświetlenie budynków i instalacji. W sumie prognozowany wolumen zużycia to 118 GWh.

Przetarg na zasilanie oświetlenia ulicznego wygrała Energa Obrót S.A. Za 1 KWh spółka otrzyma 184,02 zł, a cała umowa z tą firmą opiewa na 1,9 mln zł.

Energię do budynków dostarczy Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.; za 1 KWh otrzyma 211,90 zł, natomiast wartość umowy z tą firmą wynosi 22,5 mln zł.

Czytaj: Największy grupowy zakup energii elektrycznej w Polsce

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas podpisywania umowy z obiema spółkami przyznał, że wynegocjowane stawki są korzystne dla miasta.

- Średnia cena energii elektrycznej jest niższa nie tylko od standardowego cennika sprzedawcy, ale także cena energii elektrycznej na potrzeby zasilania oświetlenia ulicznego jest niższa od tej, jaką płacimy w 2016 roku - przyznał.

Czytaj: Poznań kupuje energię i gaz grupowo, bo to się opłaca

Przedstawiciele spółek energetycznych - Artur Dembny z Energa Obrót i Magda Polkowska z Tauron Sprzedaż - przyznali, że samorząd Olsztyna ogłosił przetarg na zakup energii w bardzo korzystnym czasie, gdy ceny energii były najniższe.

- Takich stawek już pewnie nie będzie, będą wyższe - przyznał Dembny.

Wraz z gminą Olsztyn energię kupuje m.in. Urząd Marszałkowski w Olsztynie i jego jednostki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. W tym roku dołączyła m.in. spółka prowadząca lotnisko w Szymanach czy Tramwaje Elbląskie.

- Dla młodego, jeszcze niezarabiającego na siebie, lotniska każde obniżenie kosztów jest ważne - mówił prezes spółki prowadzącej port lotniczy w Szymanach Leszek Krawczyk.

Olsztyński samorząd zbiorowo zakupił energię po raz ósmy. Do pierwszego przetargu w 2010 roku przystąpiło 97 podmiotów. 

KOMENTARZE3

  • baszta 2016-10-06 14:36:55
    nie dziwi mnie to wcale, dobry pomysł i ciekawa propozycja ze strony jednej z najwiekszych społek energetycznych w kraju
  • jakubik 2016-10-06 14:36:23
    zakładam ze udało sie wynegocjowac z tauronem korzystna cene, na slasku nie ma lepszego podmiotu niz tauron
  • łoś 2016-10-06 14:35:49
    Tauron pokazał ze takie łączone zamowienia samorzadów to bardzo dobry pomysł

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!