Ostatni dzwonek na dodatek elektryczny. Wnioski tylko do 1 lutego

Dodatek elektryczny to jednorazowe wsparcie finansowe dla odbiorców, dla których głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna.
Dodatek przyznawany jest na mocy ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.
Zgodnie z ustawą dodatek wynosi 1 000 zł - dla gospodarstw domowych zużywających do 5 MWh rocznie; 1 500 zł - dla gospodarstw domowych zużywających powyżej 5 MWh rocznie (warunkiem jest załączenie potwierdzenia przekroczenia 5 MWh wysokości rocznego zużycia za 2021 r.).
Dodatek elektryczny. Wnioski online lub papierowe, ale ważny termin
Dodatek jest przyznawany jednorazowo, na wniosek. I właśnie termin składania wniosków mija w środę 1 lutego. - Wnioski złożone po dniu 1 lutego 2023 r. pozostawia się bez rozpoznania - informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie.
O dodatek elektryczny można ubiegać się w gminie właściwej według miejsca zamieszkania poprzez złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku (wzór zamieszczono poniżej do pobrania).
Wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego dla gospodarstw domowych, gdzie źródło ogrzewania zasilane jest energią elektryczną, można składać:
1. w formie elektronicznej na adres podany przez urząd gminy lub ośrodek pomocy społecznej w danej gminie (korespondencja musi być opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniona z wykorzystaniem profilu zaufanego);
2. w formie papierowej w siedzibie urzędu lub OPS w danej gminie.
Wypłata środków przez gminy nastąpić ma w terminie do 31 marca 2023 r.

Czytaj więcej
Firmy dopłacą do wymiany źródeł ciepła. Mamy listęDodatek elektryczny - komu przysługuje, a komu nie
Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy:
- główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną i źródło to zostało zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB) do dnia 11 sierpnia 2022 r.
lub
- główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną i źródło to zostało zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB) po dniu 11 sierpnia 2022 r. po raz pierwszy.
Świadczenia nie otrzymają domy z zamontowaną fotowoltaiką, zakwalifikowani do dodatku węglowego lub innych źródeł ogrzewania oraz gospodarstwa, które zbyt późno złożyły deklaracje do CEEB.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.