Partner portalu

Ozdoba: Gospodarka odpadami wymaga ciągłych prac

Aby stan gospodarki odpadami w Polsce funkcjonował na wysokim poziomie, niezbędne jest nieustanne prowadzenie prac w tym zakresie - mówił wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba podczas spotkania z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Chodzi o usprawnianie systemu i poprawę jakości życia.

Jak poinformował resortu, wiceminister Ozdoba zaznaczy, że MKiŚ pracuje "nad szeregiem zmian i ułatwień w gospodarce odpadami, które dotyczą m.in. systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, Bazy Danych o Odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach".

"Aby stan gospodarki odpadami w Polsce stale funkcjonował na wysokim poziomie, niezbędne jest nieustanne prowadzenie prac w tym zakresie. Dzięki kolejnym zmianom wprowadzonym w systemie ROP czy ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie tylko działamy na rzecz usprawniania systemu gospodarki odpadami, ale przede wszystkim dla poprawy jakości życia Polaków" - powiedział Ozdoba.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE3

  • śmieciarz 2021-03-12 14:19:23
    trzeba zacząć przede wszystkim od uproszczenia prawa, bo jest już tak przeregulowane, że nie da się normalnie pracować. Proste prawo to skuteczne prawo i działanie, teraz mamy paraliż.
  • Waste Whistleblower  2021-02-24 22:04:19
    Nawet Prezes Narodowego Banku wzywa do działań dla dla dokonania zmian systemowych nazywając skandalem łupienie polskich rodzin przez zagraniczne koncerny śmieciowe i windowanie inflacji >  youtube.com/watch?t=219&v=VsEpKPN7U4c&feature=youtu.be&ab_channel=NarodowyBankPolski ^...Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na śmieci, czy na przykład po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle w tamtych krajach jeżdżą śmieciarki firm prywatnych żyjących z comiesięcznych opłat rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach Panie Ministrze ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne służby komunalne, czyli bez narzutów na realizację misji, którą dla firm spoza sfery użyteczności publicznej jest przede wszystkim zysk a nie jakieś wykonywanie ustawowych zadań gmin! I zamiast zapowiedzi działań do których wzywa Prezes Narodowego Banku Polskiego zaniepokojony inflacyjną spiralą wzrastających comiesięcznych opłat za śmieci polskich rodzin – minister bredzi coś o „ułatwieniach regulacyjnych dla nowej grupy surowców”. Panie Premierze – konieczne jest konsylium w sprawie terapii dla polskiej gospodarki – bo polska racja stanu ucierpi od dalszych „ułatwień regulacyjnych dla nowej grupy surowców” - trzeba ministra wizjonera a nie kogoś do ozdoby. Trzeba się spieszyć bo już ponad połowa polskich rodzin płaci na dobrobyt innych samorzad.pb.pl/2841449,8131,czarna-wizja-smieciowa  rozwiń
  • w.potega@neostrada.pl 2021-02-24 18:57:33
    Hasła są dobre. Efektów brak.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!