Partnerzy portalu

Parking P+R na Młocinach już działa

  • PAP/PSZ
  • Opublikowano: 2 lipca 2018 - 15:33 | Zaktualizowano: 2 lipca 2018 - 22:32
Od poniedziałku 2 lipca kierowcy mogą korzystać z kolejnego parkingu Parkuj i Jedź (P+R) na warszawskich Młocinach. Parking Młociny IV dysponuje 249 miejscami, w tym pięcioma dla osób z niepełnosprawnościami.

Młociny IV, czyli kolejny parking P+R w tej części Warszawy, powstał w pasie między jezdniami al. gen. M. Wittek, która jest częścią trasy Mostu Skłodowskiej-Curie. Wjazd jest od strony nitki prowadzącej w kierunku ul. Zgrupowania AK "Kampinos", a wyjazd na nitkę w stronę ul. Marymonckiej i Białołęki.

Młociny IV to parking tymczasowy, ma działać do czasu rozbudowy trasy mostu. W okolicy są jeszcze trzy parkingi P+R. Największy - Metro Młociny I - oferuje 1010 miejsc, w tym 24 dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami oraz 208 dla rowerów. Ma też cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Metro Młociny II ma 72 miejsc, Metro Młociny III - 157, w tym sześć dla niepełnosprawnych, 24 dla rowerów i dwa stanowiska do ładowania aut elektrycznych.

Źródło: ZTM
Źródło: ZTM

W całej Warszawie jest 16 takich parkingów. Zdaniem wiceprezydent stolicy Renaty Kaznowskiej, rozwój dobrze ulokowanej sieci parkingów P+R pozwala "zachęcić mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń; do korzystania z transportu publicznego".

Jak informuje warszawski ratusz, każdego dnia z parkingów P+R korzysta ponad 4300 kierowców samochodów i 670 rowerzystów. Korzystanie z parkingów jest bezpłatne dla osób posiadających krótkookresowe i dobowe bilety komunikacji miejskiej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!