Partner portalu

Pendolino nie nadaje się do użytku

PKP Intercity przetestowały cztery pociągi typu pendolino. Nie odebrały żadnego, ale obiecują, że szybkie składy wyjadą na tory w grudniu.

"Rozpoczęliśmy finalny odbiór czterech pociągów, niestety żadnego nie mogliśmy zaakceptować. Mamy nadzieję, że następnym razem dostarczone zostaną nam w pełni sprawne składy" - podkreśla Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity.

Okazało się, że pociągi mają sporo usterek, takich jak niesprawne światła lub radio - informuje "Puls Biznesu". PKP Intercity chcą natomiast, by 20 składów, kosztujących 400 mln EUR, nie miało żadnych wad, nawet drobnych.

Czytaj też:  Pendolino, czyli jak wykorzystać nieuzasadniony zakup

Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, przekonuje, że strony powinny się szybko porozumieć, by zgodnie z planem pendolino mogło zacząć kursować od 14 grudnia 2014 r. Ewentualny spór o usterki może pokrzyżować plany.

Czytaj: Pendolino to symbol zmian w polskiej kolei

Na ile prawdopodobne będzie dotrzymanie grudniowego terminu, wyjaśni się już w najbliższych dniach. Intercity przyśpieszają testowanie składów. Dotychczas spółka sprawdzała dwa pociągi podczas weekendu, czyli w sumie przetestowała cztery. Od przyszłego tygodnia będzie sprawdzać dwa składy w dni robocze i dwa w weekendy, więc do końca października przetestowanych będzie w sumie dziewięć.

Zobacz naszą najnowszą "Rządową ławę". Adam Sierak rozmawia z Piotrem Uścińskim, wiceministrem rozwoju i technologii

 
KOMENTARZE4

  • BG 2014-10-14 20:40:15
    Podtrzymuję swój pogląd na temat polskich kolei z "czasów słusznie minionych".... "Na kolei - wszyscy po kolei... Mają - nie po kolei !"
  • Pędzi pijar 2014-10-14 10:08:05
    Kasa swędzi,a pendolino nie pędzi i co będzie jak usterki nie ubędzie? Widzimisię pendolino zafundowało, a czy mądrze zakup przemyślało?
  • glews 2014-10-14 08:57:42
    W takim kraju typu cywilizacyjny bantustan firmy zachodbni3e nie przywiązują wagi do jakości, bo uważają, że "śmieciowy naród" pracujący w większości za śmi3eciowe pieniądze na śmieciowych umowach nie ma prawa do super jakości jak np. Niemcy czy Austriacy

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!