Partnerzy portalu

Pierwsze Mieszkanie Plus na gruntach PKP powstanie we Wrocławiu

  • PAP
  • Opublikowano: 20 października 2021 - 14:26
Około 400 mieszkań w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego powstanie we Wrocławiu. Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialna spółka celowa, do której PKP przekazało aport w postaci gruntu - poinformował PFR Nieruchomości.

Finansowanie inwestycji zapewni fundusz, którego aktywami zarządza spółka PFR Nieruchomości.

Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni około pięciu hektarów, która jest położona na nabrzeżu Odry, w odległości 3,5 km od centrum Wrocławia. Zgodnie z założeniami osiedle będzie składało się z sześciu budynków z około 400 mieszkaniami na wynajem.

Jak informuje PFR Nieruchomości, wybór pracowni architektonicznej, która opracuje projekt osiedla, ruszy w tym roku. Zgodnie z zakładanym harmonogramem prace budowlane rozpoczną się w 2023 roku.

Osiedle przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu będzie kolejną inwestycją realizowaną w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Trwa budowa 469 mieszkań przy ul. Kolejowej, które mają być gotowe na początku 2024 roku.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, powstało 1977 mieszkań m.in. w takich miastach jak Katowice, Świdnik czy Jarocin, a kolejne pond 2,5 tys. jest budowanych.

Jak podaje PFR Nieruchomości, w naborach do mieszkań, które uruchomiła spółka w 2021 roku wpłynęło do tej pory około 12 tys. wniosków na blisko 2 tys. istniejących mieszkań, co oznacza średnio sześciu chętnych na jeden lokal.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!