Partnerzy portalu

PKP Intercity sprzedaje do Austrii bilety Super Promo przez internet

  • PAP
  • 18 października 2021 - 13:10 | Aktualizacja: 18 października 2021 - 13:18
PKP Intercity udostępniło sprzedaż biletów Super Promo International do Austrii w systemie internetowej sprzedaży e-IC na wszystkie połączenia realizowane w tym kierunku - poinformował w poniedziałkowym komunikacie przewoźnik.
  • Jak wyjaśnia PKP Intercity, do tej pory było to możliwe wyłącznie w przypadku pociągu IC Chopin prowadzącego grupę wagonów m.in. do Wiednia.
  • W ramach pilotażu dostępne w sprzedaży będą na razie wyłącznie bilety promocyjne z wspomnianej limitowanej oferty Super Promo International.
  • "Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone w czerwcu bieżącego roku kiedy PKP Intercity umożliwiło zakup biletów w tej samej ofercie do i z Czech" - czytamy w komunikacie.

Przewoźnik poinformował też, że w późniejszych etapach pilotaż będzie rozszerzany o bilety promocyjne na połączenia do kolejnych krajów, a następnie bilety według standardowych taryf.

"To kolejne rozwiązanie wprowadzane z myślą o pasażerach, które ma ułatwić planowanie wyjazdów, również tych zagranicznych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wprowadzamy kolejny kierunek międzynarodowy do sprzedaży w systemie e-IC. Już teraz podróżni mogą kupić bilety promocyjne do Austrii, Czech i Niemiec. Chcemy też, by kolejne na tej liście pojawiły się Węgry i Słowacja" - powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz.

Sprzedaż biletów rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, a ich zakup, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 dni przed wyjazdem - lub do wyczerpania puli promocyjnej. Promocyjnych biletów nie można zwracać ani wymieniać.

Czytaj też: LOT w związku z IV falą pandemii dopasuje siatkę połączeń

Oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych - gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa lub Katowic już od zaledwie 9,90 euro (do Wiednia),z Gdyni od 29,90 euro (do Wiednia), a z Warszawy do stolicy Austrii od 19,90 euro.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie. W ramach kontynuacji strategii taborowej "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" do 2030 roku spółka zainwestuje 19 mld zł w nowoczesny tabor.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!