Partnerzy portalu

PKP Intercity wydłużą 121 pociągów na najbliższy długi weekend

  • PAP/PW
  • 10 listopada 2022 - 12:52 | Aktualizacja: 10 listopada 2022 - 13:34
Firma PKP Intercity od czwartku 10 listopada do niedzieli 13 listopada zaplanowała wydłużenie 121 pociągów 185 wagonami - poinformowało biuro prasowe przewoźnika. Dodatkowe składy będą m.in. w pociągach wyruszających z Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Biuro prasowe PKP Intercity zapowiedziało, że "będzie w miarę możliwości wzmacniać dodatkowymi wagonami pociągi cieszące się dużym zainteresowaniem" m.in. po to, by zapewnić bezpieczne i sprawne podróże.

Dodatkowe wagony mają się pojawić w pociągach wyruszających m.in. z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Gdyni, Lublina, Olsztyna, Przemyśla, Świnoujścia, Poznania czy Szczecina.

Zobacz Samorząd pomorskiego chce przekazać nowe pociągi spółce SKM PKP Trójmiasto.

Przewoźnik zachęca jednocześnie do wcześniejszego zakupu biletu, ponieważ - jak dodaje - wcześniejsza informacja na temat większego zainteresowania danymi połączeniami pozwala na lepsze dostosowanie składów do zwiększającej się frekwencji.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie. W ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" do 2030 r. spółka przeznaczy 27 mld zł na nowoczesny tabor oraz stacje postojowe.

Specjalne bilety weekendowe w ofercie kolejowych przewoźników

W długi weekend kolejowi przewoźnicy zachęcają też do skorzystania z ze specjalnych biletów. 

Bilet wycieczkowy to oferta Kolei Mazowieckich, obowiązująca w każdy piątek od godziny 18, do niedzieli do godz. 24. Ze względu na fakt, że najbliższy piątek jest dniem wolnym, będzie można skorzystać z niej już od czwartku, 10 listopada od godziny 18 do niedzieli, 13 listopada, do 24.

Sprawdź W długi weekend koleją można jeździć taniej. Bilety wycieczkowe już od czwartku.

Również Polregio zachęca do skorzystania z przejazdów na podstawie biletów turystycznych i biletów mini turystycznych.

Bilety uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio następujące po sobie dni wolne od pracy do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z oferty w tzw. „długie weekendy”, wtedy ważność biletu może zostać rozszerzona również na dzień roboczy sąsiadujący bezpośrednio z weekendem.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!