Partnerzy portalu

PKS w Stalowej Woli bez wiceprezesa

  • sztafeta.pl
  • 15 czerwca 2011 - 18:48 | Aktualizacja: 15 czerwca 2011 - 18:52
Rada Nadzorcza PKS w Stalowej Woli postanowiła zrezygnować ze stanowiska wiceprezesa w firmie.
14 czerwca Rada Nadzorcza PKS w Stalowej Woli (oceń prezydenta) podjęła ostateczną decyzję odnośnie zarządu tej firmy. Odstąpiono od powoływania wiceprezesa.

- Zrobiliśmy to na wniosek nowego prezesa - Tadeusza Makowskiego. Ma on swoją koncepcję funkcjonowania zakładu i pozwalamy mu ją realizować. A jednym z powodów, dla których nie chce zatrudniać zastępcy są oszczędności. Skoro PKS jest w trakcie restrukturyzacji i na pewno nie obędzie się bez kolejnych zwolnień, to jego szefostwo chce dać dobry przykład i ograniczyć wydatki na dyrekcję zakładu - tłumaczy Aleksander Szczęch, przewodniczący Rady Nadzorczej PKS.

Czytaj też: Huta Stalowa Wola zatrudni pracowników

Nowy prezes rozpocznie swoją kadencję pod koniec czerwca. W tym samym czasie powinna się również wyjaśnić sprawa nieruchomości należących do PKS, a znajdujących się w Janowie Lubelskim. - Trwa przetarg na działkę w centrum Janowa, na której znajduje się dworzec. Nie wiemy czy ktoś złoży oferty, ale rozmawiamy o sprzedaży pozostałych nieruchomości PKS w tym mieście z tamtejszymi władzami samorządowymi. Z tego co wiem, są zainteresowane nie tylko gruntami, ale całą janowską częścią firmy. Jako jej właściciel, jesteśmy gotowi im odsprzedać nie tylko nieruchomości należące do PKS w Janowie Lubelskim, ale i cały tamtejszy tabor. Dzięki temu władze powiatu janowskiego będą mogły same realizować przewóz mieszkańców na swoim terenie - mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Z racji redukcji etatu PKS zaoszczędzi około 85 tysięcy zł rocznie.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!