PARTNER PORTALU

Pociąg „Słoneczny” wraca na tory i to na bis

  • AKC    26 maja 2022 - 22:39
Pociąg „Słoneczny” wraca na tory i to na bis
"Słoneczny" zainauguruje letnią trasę pierwszego dnia wakacji, tj. 25 czerwca (fot. UMWM)

W ostatnią sobotę czerwca na kolejowy szlak wraca „Słoneczny”. Pociąg Kolei Mazowieckich będzie kursować w relacji Warszawa Centralna - Ustka - Warszawa Centralna. Ponadto w soboty, niedziele i święta zostanie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni - „Słoneczny - BIS”. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.
  • Po dwóch latach przerwy w trasę na Pomorze znów wyruszy pociąg Kolei Mazowieckich „Słoneczny”.
  • Jego pierwszy kurs będzie miał miejsce pierwszego dnia tegorocznych wakacji - 25 czerwca.
  • Bilet normalny na przejazd do Ustki w jedną stronę będzie kosztował 75 zł, studencki natomiast 36, 75 zł.

- Można powiedzieć, że w tym roku Mazowsze znów zbliża się do morza. Pierwszego dnia wakacji na tory powróci pociąg „Słoneczny”, oczywiście w barwach Kolei Mazowieckich. Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich planujących w tym roku wakacje nad morzem i osób, które do tej pory chętnie korzystały z naszego połączenia. Co ważne, w weekendy będzie uruchomiony dodatkowy kurs do Gdyni - „Słoneczny - BIS”. Już dziś zapraszam do wakacyjnych podróży z Kolejami Mazowieckimi - podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

To już 16. edycja połączenia, z którego skorzystało dotąd ponad 1,3 mln pasażerów.

„Słoneczny” będzie przemierzał trasę ze stacji Warszawa Centralna do Ustki. Pociąg zatrzyma się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie Warmińsko-Mazurskim (stacje Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

- Pociąg „Słoneczny” co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem podróżnych. Teraz, po przerwie spowodowanej pandemią COVID - 19, spodziewamy się jeszcze większej liczby pasażerów, chcących skorzystać z wakacyjnej oferty Kolei Mazowieckich. W związku z tym uruchamiamy dodatkowe, weekendowe połączenie „Słoneczny - BIS”. Będzie on jeździł do stacji Gdynia Główna. Idea tego połączenia to odpowiedź naszej Spółki na tak ogromne zainteresowanie podróżnych. „Słoneczny - BIS” zostanie zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które z pewnością zapewnią naszym pasażerom wygodną i bezpieczną podróż - mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Czytaj też: Lotnisko Chopina wybrało Ubera do przewozu pasażerów

Pociąg w tym roku wyruszy ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5:55, około 9:00 będzie już w Gdańsku, a do Ustki dojedzie na godz.11:25. W podróż powrotną wyruszy po godz. 12:00 i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godzinie osiemnastej. Natomiast „Słoneczny - BIS” będzie kursować w relacji Warszawa Zachodnia (godz. 9:03) - Gdynia Główna (p. 12:56, o. 18:29) - Warszawa Centralna (godz. 21:59).

- Po raz pierwszy pociąg „Słoneczny” wyruszył 25 czerwca 2005 i z roku na rok cieszył się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Przez ten czas, do 2019 r., z podróży tym połączeniem skorzystało ponad milion osób. Duży wpływ miał krótki czas przejazdu oraz ceny biletów które są atrakcyjne - tłumaczy Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Czytaj też: Związek Gmin „PKS” kupił trzy nowe autobusy

Bilet normalny na przejazd do Ustki w jedną stronę będzie kosztował 75 zł, studencki natomiast 36, 75 zł. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym - BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

W pociągach „Słoneczny” oraz „Słoneczny - BIS” można bezpłatne przewieźć psa czy rower. Ponadto, przy okazji podróży połączeniami wakacyjnymi, Koleje Mazowieckie zachęcają również do odwiedzenia i skorzystania ze zniżek u swoich partnerów w ramach akcji „Koleją do Kultury” w tym m.in. do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, oraz jego oddziałów - Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!