Partnerzy portalu

Pociąg Zielona Góra - Berlin: Bezpośrednie połączenie kolejowe od kwietnia

• 1 kwietnia zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe z Zielonej Góry do Berlina.
• Nowy pociąg ułatwi dojazd do stolicy Niemiec mieszkańcom Zielonej Góry, Rzepina, Słubic i innych miejscowości na zachodzie woj. lubuskiego.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Połączenie zostanie stworzone na bazie jednego z pociągów kursujących z Zielonej Góry do i z Frankfurtu nad Odrą, poprzez wydłużenie jego relacji do i z Berlina - poinformowały Przewozy Regionalne.

Kursy do stolicy Niemiec będą realizowane codziennie. Pociągi będą wyjeżdżały z Zielonej Góry o godz. 6:52, a z Berlina o godz. 10:11.

W Polsce pociągi będą zatrzymywały się na wszystkich stacjach, a na terenie Niemiec będą miały charakter przyspieszony z postojami we Frankfurcie nad Odrą. Połączenie będzie obsługiwane autobusami szynowymi dzierżawionymi od niemieckiego przewoźnika DB Regio.

Zielonogórzanie wybierający się do Berlina nowym pociągiem będą mogli korzystać z obowiązującej taryfy Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB). Bilet normalny w tej taryfie z Zielonej Góry do Berlina będzie kosztował 14,4 euro, a ulgowy 10,9 euro.

Ponadto osoby regularnie podróżujące na tej trasie będą mogły korzystać z biletów miesięcznych i tygodniowych. Przewidziane są także inne oferty promocyjne, m.in. bilet graniczny Polska - Niemcy.

Czytaj też: Rusza połączenie Gorzów Wielkopolski - Berlin

Połączenie Zielona Góra-Berlin będzie finansowane ze środków samorządu województwa lubuskiego w ramach aktualnie obowiązującej umowy o świadczenie usług publicznych przez Przewozy Regionalne.

Od 20 marca br. funkcjonuje bezpośrednie połączenie z Gorzowa Wlkp. do Berlina. Na jego realizację samorząd województwa lubuskiego zabezpieczył blisko 1 mln zł. Zostało one stworzone z myślą o mieszkańcach Gorzowa Wielkopolskiego i innych miejscowości położonych na północy Lubuskiego.

Dodatkowo samorząd regionu finansuje też pociągi kursujące w relacjach Żagań-Forst- Żagań i Zielona Góra-Frankfurt nad Odrą-Zielona Góra.

Natomiast 30 kwietnia odjedzie pierwszy pociąg na trasie Berlin-Żary/Żagań-Legnica-Wrocław. Będzie to najkrótsze połączenie z Berlina do Wrocławia, które będzie realizowane w weekendy, w związku z wydarzeniami w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, którą jest Wrocław.

Spółka Przewozy Regionalne jest dofinansowywana corocznie przez samorząd woj. lubuskiego; w tym roku kwotą ok. 44 mln zł. Umowa między samorządem województwa a spółką zakłada także realizację połączeń transgranicznych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!